Zaproszenie na spotkanie z Wójtem w Częstkowie

Wójt Gminy Szemud zaprasza wszystkich mieszkańców Częstkowa i okolic na spotkanie, które odbędzie się w świetlicy przy OSP Częstkowo.
Czytaj więcej...

Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych w Gminie Szemud – miesiąc marzec 2014 r.

Zapraszamy naszych mieszkańców do z korzystania z oferty kulturalnej i sportowej w naszej Gminie.
Czytaj więcej...

Przyszła do nas Pani Wiosna – KONKURS !

Zbliżająca się wiosna to czas na zmianę barw w przyrodzie. Z koloru białego i szarego na kolor zieleni wszelkich możliwych odcieni, a także koloru pierwszych pojawiających się kwiatów, Gminne Centrum Kultury , Sportu i Rekreacji w Szemudzie zaprasz...
Czytaj więcej...

Wielkanoc w tradycji kaszubskiej – KONKURS !

Gminna Izba Regionalna w Łebnie zaprasza do udziału w konkursie związanym ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi
Czytaj więcej...

Muzyka i plastyka w Wiejskich Ośrodkach Kultury w Łebnie i w Kielnie

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież Naszej Gminy do zabawy z muzyką i plastyką w naszych Ośrodkach Kultury w Łebnie oraz w Kielnie
Czytaj więcej...

Szkolenia dla mieszkańców

Dnia 21.11.2013r. podpisałem umowę o przyznanie pomocy na realizację projektu pn. „Akademia samorządowa – szkolenia i kursy dla lokalnej społeczności wraz z organizacją szkolenia podsumowującego” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategi...
Czytaj więcej...

Dalsza poprawa komunikacji w gminie

Z przyjemnością informujemy Państwa, że dzięki podjętym staraniom i dobrej współpracy z PKS-em z dniem 17.03.2014 nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów na liniach 640 i 672.
Czytaj więcej...

Zbliża się termin wpłaty pierwszej raty podatków od osób fizycznych

Przypominamy, że 15 marca mija termin wpłaty pierwszej raty podatków od osób fizycznych (rolnego, leśnego i od nieruchomości).
Czytaj więcej...

Apel o zachowanie ostrożności na drodze

Apelujemy do wszystkich mieszkańców i użytkowników dróg gruntowych na terenie gminy Szemud o zachowanie ostrożności podczas codziennego korzystania z nich, dostosowania prędkości i korzystania z zasady ograniczonego zaufania.
Czytaj więcej...

Realizacja inwestycji gminnych w lutym br.

Kolejny miesiąc w Referacie Zamówień Publicznych i Inwestycji był bardzo pracowity. W lutym br. dokonaliśmy otwarcia 9 postępowań oraz ogłosiliśmy 12 nowych postępowań. Podpisaliśmy kolejnych 7 umów, które dotyczą głównie spraw bieżących i inwestycyj...
Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert w Szemudzie

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Szemudzie zapraszają na koncert z okazji zakończenia Karnawału - w wykonaniu Pani Barbary Lewickiej-Wójcik oraz ks. dr hab. Roberta Kaczorowskiego.
Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe na zakup oraz dostawę artykułów szkolnych

Zapytanie ofertowe na „Zakup oraz dostawa artykułów szkolnych do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koleczkowie – Przedszkole Samorządowe w Koleczkowie w ramach realizacji projektu pn. „Dobre lepszego początki czyli przedszkolne przygotowania do wieku ...
Czytaj więcej...

Budowa kanalizacji sanitarnej w przyłączami w Kamieniu

Zakres inwestycji obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w Kamieniu m. in. przy ul. Odysa, Zeusa, Herkulesa, Chylońska, Prusa, Letniskowa, Mickiewicza, Norwida, Orzeszkowej, Kochanowskiego, Słowackiego, Sienkiewicza, Reymonta. W ...
Czytaj więcej...

Modernizcja ul. Otalżyńskiej w Jeleńskiej Hucie

Modernizacja ul. Otalżyńskiej w Jeleńskiej Hucie na odcinku 170 mb i szer. 4 m. Zadanie inwestycyjne obejmuje: a) roboty przygotowawcze, b) podbudowy, c) nawierzchnie, d) zjazdy i skrzyżowania, e) odwodnienie korpusu drogowego - przepusty rurowe, f) ...
Czytaj więcej...

Piąty turniej gry w karty LES za nami.

Do turnieju gry w karty w LESA zgłosiło się 22 zawodniczek i zawodników , a więc i tym razem przy dwóch stołach grało po pięciu
Czytaj więcej...

Uczymy się grać na instrumentach !

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia prowadzone przez instruktora gry na różnych instrumentach muzycznych. Szczegóły w załączniku.
Czytaj więcej...

V GRAND PRIX gry w karty BAŚKA rozegrany

W niedzielę 23 lutego w Szemudzie rozegrano V edycję turnieju gry w karty BAŚKA . Na 28 zawodników drużynowo oceniano 4 drużyny. Najlepszą okazała się drużyna SAMI SWOI w składzie: Merchel Janusz, Konkol Tadeusz, Formella Tadeusz, Lademan ...
Czytaj więcej...

Niższe stawki podatku od autobusów

Przypominamy, że w dniu 3 lutego br. została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego uchwała nr LII/500/2014 Rady Gminy Szemud z dnia 15 stycznia 2014 r. w sprawie obniżenia wysokości stawek podatku od środków transportowych....
Czytaj więcej...

Wspomnienie o Wójcie Zbigniewie

Rok temu, 22 lutego 2013r. zmarł nagle Zbigniew Engelbrecht, Wójt Gminy Szemud w latach 2001-2013.
Czytaj więcej...

Sprzątamy azbest w Gminie Szemud

W ramach pierwszej akcji związanej ze zbiórką odpadów zawierających azbest odnotowaliśmy praktycznie 100 % zadowolenie mieszkańców, którzy zdecydowali się złożyć wnioski dotyczące zbiórki i utylizacji zalegającego na ich posesji azbestu. Widząc n...
Czytaj więcej...