Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych na m-c sierpień 2014 r.

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy oraz gości do skorzystania z oferty imprez kulturalnych i sportowych w Gminie Szemud.
Czytaj więcej...

Zarząd LGD „Kaszubska Droga” przedłuża termin składania ofert w projekcie współpracy o akronimie BIMIT

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Kaszubska Droga” przedłuża termin składania ofert do 14 sierpnia 2014 do godz. 15.00 na wykowstwo małej ifrastruktury turystycznej w projekcie współpracy o akronimie BIMIT – Budowa innowacyjnej małej infrastuktury tur...
Czytaj więcej...

Wodomex Bojano zajęło I miejsce w I Lidze Beach Soccer

Wodomex Bojano zajęło I miejsce w Lidze Beach Soccer, rozgrywanej w dniach 26-27 lipca br. w Sztutowie.
Czytaj więcej...

Apel do mieszkańców

W związku z występującym brakiem opadów drastycznie rośnie pobór wody z ujęć na terenie Gminy Szemud. W tej sytuacji możliwe są znaczne spadki ciśnienia wody na niektórych odcinkach sieci wodociągowej jak również zagrożenie wystąpienia częstszych awa...
Czytaj więcej...

Komunikat dla mieszkańców

Urząd Gminy w Szemudzie informuje, że woda dostarczana mieszkańcom z wodociągu publicznego wsi Kielno i Leśno zawiera pojedyncze egzemplarze bakterii coli.
Czytaj więcej...

Uchwały Rady Gminy w sprawie obiektów OSP unieważnione

Wojewoda Pomorski unieważnił uchwały Rady Gminy Szemud podjęte w dniu 29 maja br. podczas LV sesji Rady Gminy Szemud a dotyczące oddania przez gminę w użyczenie na czas nieoznaczony nieruchomości bądź części nieruchomości na rzecz jednostek OSP w Gmi...
Czytaj więcej...

Przebudowa drogi gminnej w Bojanie ul. Na Dambnik

Zakres inwestycji obejmował roboty drogowe na odcinku ok. 630 mb., wykonanie dwóch studni chłonnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz wykonanie robót instalacyjnych.
Czytaj więcej...

Targi rolne w Lubaniu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na Pomorskie Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej "Lato na Pomorzu", które odbędą się w dniach 26-27 lipca 2014 r. w Lubaniu.
Czytaj więcej...

Zaproszenie na festyn rodzinny w Łebnie

Proboszcz parafii Łebno wraz z parafialnym oddziałem Caritasu zapraszają na kolejny festyn rodzinny.
Czytaj więcej...

Festyn familijny w Kielnie jak zawsze udany!

W dniu 13.07.2014 w malowniczo położonym miejscu przy jeziorze Mulk w Kielnie odbył się po raz kolejny festyn familijny. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom przedmiotowego spotkania mnóstwo atrakcji.
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Europy w Szemudzie

W naszej gminie w Szemudzie zorganizowane zostaną II Mistrzostwa Europy BASZKA MESTER. W dniu 17 sierpnia 2014 r. od godz. 13.00 w hali sportowej w Szemudzie ul. Szkolna 4 A spotkają się miłośnicy kaszubskiej BASKI i wielkopolskiej KOPY. Przyjazd...
Czytaj więcej...

Jaka szansa na szerokopasmowy Internet ? – zaproszenie na spotkanie z ministrem

Z inicjatywy Wójta Gminy Szemud p. Ryszarda Kalkowskiego zorganizowane zostanie spotkanie w sprawie dostępu do szerokopasmowego Internetu z przedstawicielem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji - p. ministrem Bogdanem Dombrowskim, które odbędzie ...
Czytaj więcej...

GCK,S i R w Szemudzie – Koło gitarowe i plastyczne w roku kulturalnym 2013/2014

Dnia 27 czerwca 2014 r. w GCK,SiR w Szemudzie odbyło się uroczyste podsumowanie rocznej działalności „Koła gitarowego” oraz „Koła plastycznego”. Po powitaniu Gości krótko została podsumowana praca obu kół. Bogata wystawa prac ...
Czytaj więcej...

Plaża w Kamieniu już otwarta

W dniu 29.06.2014r. po raz kolejny otworzyliśmy ogólnodostępną plażę w Kamieniu przy jeziorze Wysoka (Wycztok). Bezpieczeństwo przy wspomnianym akwenie będzie zapewniało Wejherowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od poniedziałku do piątku w...
Czytaj więcej...

Akcja: Sprzątamy Azbest w Gminie Szemud – 2014

W dniu 12.06.2014r. została podpisana umowa z wykonawcą na demontaż transport i utylizację wyrobów zawierających azbest.
Czytaj więcej...

Utwardzanie dróg płytami typu Yomb

W dniu 16.06.2014 r. Wójt Gminy Szemud – Ryszard Kalkowski podpisał umowy na układanie 13 tys. płyt JUMB na ośmiu drogach gminnych z terminem realizacji do 31.07.2014 r.
Czytaj więcej...

Wyjazd szkoleniowy dla sołtysów

W dniu 28 czerwca br. pracownicy Urzędu oraz sołtysi uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym w Owidzu (gm. Starogard Gdański).
Czytaj więcej...

Propozycje Biblioteki Publicznej na wakacje

Biblioteka Publiczna w Szemudzie zaprasza do udziału w organizowanych przez nią zajęciach.
Czytaj więcej...

Festiwal Kultury Kaszubskiej

LGD Kaszubska Droga zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Kultury Kaszubskiej, który tym razem odbędzie się w Strzepczu.
Czytaj więcej...