Rozdano stypendia naukowe Rady Gminy Szemud

W dniu 29 pażdziernika br. podczas obrad XI sesji Rady Gminy Szemud dokonano wręczenia stypendiów naukowych Rady Gminy. Komisja Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu przyznając stypendia uczniom i studentom brała pod uwagę bardzo dobre wyniki w nauce o...
Czytaj więcej...

Ogłoszenie – przerwa w dostawie wody

Dzisiaj tj. dnia 30 października bieżącego roku w związku z awarią na ulicy Budzisza nastąpi przerwa w dostawie wody: od godz. 9.30 do godz. 13.00
Czytaj więcej...

Komunikat

URZĄD GMINY SZEMUD INFORMUJE, ŻE WODA Z WODOCIĄGU PUBLICZNEGO BOJANO DOPROWADZONA ZOSTAŁA DO PRAWIDŁOWEJ JAKOŚCI I NIE POSIADA SKAŻENIA BAKTERIOLOGICZNEGO
Czytaj więcej...

Wymiana wodomierzy

Urząd Gminy w Szemudzie, informuje, że prowadzona jest wymiana wodomierzy głównych na liczniki wody wyposażone w moduł do odczytu radiowego. Prace wykonywane są przez firmę WODOMEX. Pracownicy wyposażeni są w identyfikatory.
Czytaj więcej...

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach

W dniu 16.10.2015 roku w Dobrzewinie - Karczemkach odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Finałów Wojew...
Czytaj więcej...

Konkurs pieśni patriotycznej w Bojanie

W dniu 9 listopada w poniedziałek w Zespole Szkół w Bojanie, odbędzie się Konkurs pieśni patriotycznej organizowany w ramach cyklu imprez Razem dla Niepodległej z okazji Święta Niepodległości.
Czytaj więcej...

Etap Gminny XI Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej

Zapraszamy uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Szemud do wzięcia udziału w gminnych eliminacjach XI Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej.
Czytaj więcej...

XVIII Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Szemud

W minioną niedzielę 25 października został rozegrany już XVIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Szemud. Wszystkich uczestników turnieju, rodziców i osoby towarzyszące przywitała Pani Barbara Siemek – Pawłowska Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdro...
Czytaj więcej...

Kaszubi z Lesoków na Litwie

Dnia 02.10.2015r. wyruszamy już po raz trzeci w tym roku na „ podbój świata”. Z Bożym Błogosławieństwem udzielonym o godz. 4.00 nad ranem przez ks. prałata Franciszka Rompę jedziemy z Koła Gospodyń z Leśna, poprzez Warmię – mazury na Litwę. Prom...
Czytaj więcej...

Gminna amatorska liga siatkówki

Dnia 25.10.2015r w hali w Bojanie odbył się I Etap Ligowej Amatorskiej Gminnej Ligi Siatkówki. Honorowy Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard Kalkowski.
Czytaj więcej...

Diecezjalny turniej piłki nożnej halowej

W dniach 23 – 24 października 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Bojanie odbył się Halowy Turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w ramach Mistrzostw Archidiecezji Gdańskiej im św Stanisława Kostki.
Czytaj więcej...

Klub Sportowy RONIN zaprasza na treningi MUAY THAI

Zapraszam młodzież ,dorosłych ,kobiety i mężczyzn bez ograniczenia na wiek. Treningi odbywają się w poniedziałki 18 .00 , środy18.00 i piątki 18.00 w hali widowiskowo - sportowej w Szemudzie na sali korekcyjnej. Pierwszy trening gratis!
Czytaj więcej...

Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych w gminie Szemud – listopad 2015 r.

Zapraszamy mieszkańców gminy Szemud do uczestnictwa w imprezach kulturalnych i sportowych odbywających się w listopadzie 2015 r. na terenie naszej gminy.
Czytaj więcej...

Badminton w Szemudzie – to jest to.

CZY BADMINTON TO DYSCYPLINA DLA CIEBIE? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK. CZEKAMY NA CIEBIE W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZIENIE 17.00 i SOBOTĘ O GODZINIE 14.00
Czytaj więcej...

Informuję o spotkaniach dot. konkursu dedykowanego organizacjom pozarządowym z Poddziałania 6.1.2

W imieniu Pełnomocnika Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego informuję o spotkaniach dot. konkursu dedykowanego organizacjom pozarządowym z Poddziałania 6.1.2, które odbędą się w d...
Czytaj więcej...

KOMUNIKAT

Z DNIEM 22.10.2015 WPROWADZA SIĘ ZAKAZ SPOŻYWANIA WODY Z WODOCIĄGU W STANIE SUROWYM
Czytaj więcej...

Szkolenie na potrzeby organziacji pozarządowych

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych na warsztaty z zarządzania zmianą społeczną w ramach Akademii Active Citizens.
Czytaj więcej...

Informacja dotycząca ujęcia wody w Bojanie

W związku z rozbudową ujęcia wody w Bojanie od dnia 22.10.2015r. do dnia 28.10.2015r. prowadzone będą prace konserwacyjne związane z płukaniem i chlorowaniem sieci wodociągowych na terenie zaopatrywanym przez ujęcie wody w Bojanie
Czytaj więcej...

Spotkania informacyjne dot. trasy S6

W ramach opracowania dokumentacji dla projektowanej drogi ekspresowej S6 przeprowadzone zostaną spotkania informacyjne przeznaczone dla mieszkańców Gminy Szemud, właścicieli gruntów oraz wszystkich zainteresowanych. Spotkania na terenie naszej gminy...
Czytaj więcej...

Konkurs meldunkowy – kolejna edycja

Wzorem roku poprzedniego Wójt Gminy Szemud ogłasza III Konkurs Meldunkowy z nagrodami pod hasłem „JESTEM ŚWIADOMYM MIESZKAŃCEM”.
Czytaj więcej...