Przetarg na: Dostawa kruszywa naturalnego wraz z rozplantowaniem na remonty dróg gminnych w Gminie Szemud w latach 2019 – 2020

Czytaj więcej...

Przetarg na: Przebudowa drogi gminnej w Przetoczynie (ul. Brukowa i ul. Cicha)

Czytaj więcej...

XII Sesja Rady Gminy Szemud

Czytaj więcej...

Jest decyzja na budowę kolejnego odcinka Trasy S6 na terenie naszej gminy

Wojewoda Pomorski wydał decyzję nr 15zrid/2019/MKH o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn: Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk- Gdańsk na odcinku Bożepole Wielkie- początek Obwodnicy Trójmiasta. Zadanie 2: węzeł Luzino (bez węzła)- węzeł Sz...
Czytaj więcej...

Przetarg na: Przebudowa drogi gminnej w Rębiskach (ul. Warzeńska Huta)

Przetarg na: Świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Szemud w sezonie zimowym: 2019/2020

Trasa S6 – ruszyły prace budowlane

Firma POLAQUA, wykonawca odcinka drugiego Trasy S6, biegnącego przez teren naszej gminy, rozpoczęła już prace ziemne na swoim odcinku tj. od granicy z gminą Żukowo (od Chwaszczyna) do miejscowości Szemud na wysokości ul. Obrońców Szemuda. O postępie ...
Czytaj więcej...

Spotkanie z przedsiębiorcami

W dniu 21 października 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbyło się kolejne spotkanie z przedsiębiorcami z naszej Gminy. W spotkaniu wzięło udział blisko 60 osób co wg oceny naszych prelegentów mających doświadczenie w tym zakresie...
Czytaj więcej...

Dzień Seniora 2019

  VI Gminny Dzień Seniora odbył się w niedzielę 20 października 2019 r. w hali sportowej w Bojanie. Zaproszenia nasi seniorzy trzymali już kilka tygodni wcześniej. Zostały one dostarczone przez sołtysów oraz radnych Gminy Szemud. Jak zawsze, org...
Czytaj więcej...

Modernizacja drogi ul. Ogrodowa w Kieleńskiej Hucie

Czytaj więcej...

PSZOK w Szemudzie wznawia swoje funkcjonowanie

Drodzy mieszkańcy! W związku z realizacją przedsięwzięcia dotyczącą modernizacji PSZOKu (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Szemudzie oraz w Kielnie,współfinansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego ...
Czytaj więcej...

Oferta Stowarzyszenia ULTRA WAY, ul. Józefa Wybickiego 38, 84-207 Bojano

Oferta Stowarzyszenia ULTRA WAY, ul. Józefa Wybickiego 38, 84-207 Bojano. W dniu 17.10.2019r. wpłynęła do Urzędu Gminy w Szemudzie oferta na realizację zadania publicznego MAŁY GRANT – art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontaria...
Czytaj więcej...

Zawiadomienie RDOŚ w Gdańsku w sprawie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko dla budowy drogi S6

Zawiadomienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku sygnatura RDOŚ-Gd-WOO.4222.4.2019.AJ.9 z dnia 11 października 2019r. w sprawie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn. ,,Budowa drogi ekspresow...
Czytaj więcej...

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Bojanie i Dobrzewinie

Drodzy Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że w związku z rozbudową sieci kanalizacyjnej w miejscowości BOJANO i DOBRZEWINO mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie wody i obejmują BOJANO ul. Zachodnia, ul. Rydzowa, ul. Jagodowa, ul. Poległych Żołnier...
Czytaj więcej...

Dzień Seniora 2019

Przypominamy, że już niebawem kolejny Dzień Seniora.
Czytaj więcej...

Zaproszenie na spotkanie z przedsiębiorcami

Zaproszenie na spotkanie z przedsiębiorcami
Czytaj więcej...

ASF – Uwaga!

1.Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski https://www.wetgiw.gov.pl/main/komunikaty/Komunikat-Glownego-Lekarza-Weterynarii-o-przypadkach-afrykanskiego-pomoru-swin-ASF-na-terytorium-Pol...
Czytaj więcej...

Wyniki wyborów parlamentarnych na terenie naszej gminy

Poniżej zamieszczamy wyniki wyborów parlamentarnych na terenie naszej gminy. Wyniki wyborów do Sejmu RP i Senatu RP (13.10.2019)
Czytaj więcej...

Pomorskie Forum EtnoPomorze

Szanowni Państwo, Zarząd Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza mieszkańców i członków organizacji pozarządowych/instytucji publicznych z powiatu wejherowskiego na Pomorskie Forum EtnoPomorze, które odbędzie się w dnia...
Czytaj więcej...

Konkurs meldunkowy – losowanie

Szanowni Mieszkańcy! Wójt Gminy informuje, że dnia 21.10.2019 r. o godz. 15: 00 odbędzie się publiczne losowanie nagrody za trzeci kwartał 2019 roku w ogłoszonym konkursie meldunkowym w sali narad (budynek B). Wszystkich zainteresowanych, którzy speł...
Czytaj więcej...