W związku z trwającym okresem rozliczania się przez osoby fizyczne z dochodów uzyskanych w 2013 roku, Urząd Skarbowy w Wejherowie zaproponował nam podjęcie wspólnych działań mających na celu pomoc naszym mieszkańcom przy realizacji tego obowiązku za pośrednictwem Internetu, promując jednocześnie elektroniczne składanie deklaracji podatkowych.W związku z tym w naszym Urzędzie już po raz drugi będą pełnili dyżury pracownicy Urzędu Skarbowego w Wejherowie, którzy udzielą pomocy w elektronicznym rozliczaniu zeznań podatkowych osób fizycznych.

Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy mogą przyjść do Urzędu Gminy Szemud, ul. Kartuska 13 /budynek B – sala narad/ w dniu 14.04.2014 w godzinach od 12.00 do 16.00.Prosimy pamiętać o zabraniu danych niezbędnych do tzw. autoryzacji tj:

NIP/PESEL

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Kwota przychodu wykazana w zeznaniu rocznym za 2012 rPonadto należy zabrać:

– wszystkie informacje o dochodach uzyskanych w 2013 r /PIT-11, PIT 8C/

– dokumenty uprawniające do skorzystania z ulg podatkowych np. książeczka honorowego dawcy krwi, PESEL dziecka, faktury za leki itp.

– zeznanie za poprzedni rok podatkowy, czyli za 2012Serdecznie wszystkich zainteresowanych zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy.

Załączniki