Od 1 lipca br. trasa autobusów linii 672 z Szemuda została wydłużona do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdańsku Osowej (do pętli Gdańsk Osowa PKM). Wszystkie kursy autobusów zostały skorelowane z odjazdem pociągów jadących w kierunku Gdańska tj. m. innymi do Portu Lotniczego, Strzyży, Wrzeszcza i Śródmieścia. Autobusy kursują przez siedem dni w tygodniu (również w wakacje) tj. od poniedziałku do piątku, a także w soboty i niedziele.

Tym samym mieszkańcy gminy Szemud zyskują atrakcyjne połączenie m. innymi z gdańskim lotniskiem. To również bardzo dobra opcja dojazdu dla turystów lubiących wypoczywać w naszej gminie, np. nad jeziorem w Kamieniu. Ponadto, co warto zaznaczyć – autobusem linii 672 bezpłatnie przewieziemy rower.

672

To nie koniec udogodnień. Ważny w dniu przejazdu autobusem bilet miesięczny, bądź kwartalny na przejazd pociągiem SKM po trasie linii PKM (Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa) lub elektroniczny miesięczny, bądź 30-dniowy kolejowo-komunalny bilet metropolitalny emitowany przez MZKZG – upoważnia do bezpłatnego przejazdu. Wszyscy pozostali podróżni za przejazd autobusem na trasie: gmina Szemud – Chwaszczyno – Gdańsk Osowa zapłacą za bilet 2,50 zł.
Rozkład jazdy linii 672

Ponadto od lipca zmieniają się godziny odjazdów autobusów linii 640 kursujących z Gdyni przez Kielno do Kartuz.
Rozkład jazdy linii 640
Szukaj w środku gazety Lesok ulotki z rozkładem jazdy! Więcej informacji na stronie internetowej pksgdynia.pl.

Bartosz Milczarczyk
PKS Gdynia Sp. z o.o.