W niedzielę 9 grudnia 2018 na pętli autobusowej przy poczcie w Koleczkowie w świątecznej atmosferze młodsi i starsi mieszkańcy Koleczkowa bardzo licznie spotkali się tradycyjnie przy choince sołeckiej, udekorowanej w przepiękne ozdoby choinkowe, przygotowane przez dzieci w ramach konkursu na bombkę świąteczną. W tym miejscu dziękujemy jury za ocenę prac. W skład komisji weszli Małgorzata Kaszubowska (kierownik Szemudzkiej Akademii Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych w Donimierzu), Aleksandra Perz (Przewodnicząca Rady Gminy Szemud) i Tomasz Stein (dyrektor GCKSiR w Szemudzie).
Koleczkowo w tym roku prezentuje dwie choinki. Jedną, udekorowaną właśnie w ozdoby na pętli autobusowej, i drugą, ustawioną na wzgórzu kościelnym, skąd świeci swym blaskiem na całą miejscowość.
Zebranych mieszkańców odwiedził święty Mikołaj, który obdarował najmłodszych upominkami. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z przybyłym gościem. Były pyszne ciasta i ciepła herbatka. Przepiękny koncercik piosenek świątecznych wykonała schola parafialna. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji, sponsorom za piękne nagrody, PZC parafialnemu za poczęstunek, Państwu J. i A. Szulc za ofiarowanie choinki i wszystkim montującym.
Było to radosne, kolorowe, świąteczne spotkanie wśród znajomych, kolędy i wzajemnie życzliwej atmosfery .
Koleczkowo gotowe na Boże Narodzenie życzy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2019 roku !

Arkadiusz Daniluk – Rada Sołecka Koleczkowo