W dniach 23 – 24 października 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Bojanie odbył się Halowy
Turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w ramach Mistrzostw Archidiecezji Gdańskiej im św
Stanisława Kostki. Był to pierwszy z trzech turniejów, które wyłonią mistrzów Gdańskiej Archidiecezji
i jednocześnie reprezentantów na majowe Mistrzostwa Polski LSO.
Honorowy Patronat nad imprezą objął Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź i Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard
Kalkowski.
W zawodach wzięli udział ministranci i lektorzy ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W
mistrzostwach rywalizowało ze sobą aż 46 drużyn parafialnych. Poziom sportowy był bardzo wysoki, walka
bardzo zacięta prowadzona w duchu fair play. W turnieju łącznie rozegrano 106 meczy!
W kategorii Ministrantów zwyciężyła drużyna św Antoniego z Gdańska Brzeżna przed parafią z
Chwaszczyna. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z św o Pio z Gdańska.
W kategorii Lektor Młodszy wygrali lektorzy parafii św o Pio z Gdańska Ujeściska, drugie miejsce
zdobyła ekipa z Kielna a trzecie drużyna parafii św Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej.
Kategorie najstarszą czyli Lektorów Starszych wygrała drużyna z Rumi z parafii Podwyższenia Krzyża
Świętego, drugie miejsce zdobyła parafia św Judy i Tadeusza Chwaszczyno a na trzecim miejscu
uplasowała się ekipa z Sopotu, która w małym finale pokonała lektorów z Ujeściska.
Organizatorzy kierują wielkie słowa podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu
zawodów, szczególnie podziękowania kierują do: Pana Wójta Ryszarda Kalkowskiego, dyrektora Hali Pana
Adama Prabuckiego, wolontariuszy ze Wspólnoty Jeruzalem oraz Pana Wojtka Malinowskiego.