Pięknym, słonecznym popołudniem w miejscowości Będargowo licznie zebrały się dzieci, rodzice i goście aby świętować Dzień Dziecka. Przybyłych ugościła na swej polanie/ placu rekreacyjno – integracyjnym Pani Maria Król. Podczas wydarzenia były przeprowadzane zabawy dla dzieci, konkursy i piękne malowanie kolorowych jak z bajek masek na buziach milusińskich. Najważniejszym punktem imprezy dla rodziców i młodzieży Wsi Sołeckiej Będargowo i gości z naszej i sąsiednich Gmin było obejrzenie w plenerze na żywo sztuki: „Wesele na wsi” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl, do którego scenariusz napisał Pan Tomasz Fopke, wyreżyserowała Pani Maria Krośnicka, choreografię przygotowała Pani Krystyna Potrykus, a kierownictwo nad grającą orkiestrą Gminy Luzino sprawował dyrygent Pan Wojciech Brzozowski z zapartym tchem śledzili wszyscy zebrani. Tematem sztuki – dramatu w świecie rzeczywistym było przedstawienie tradycyjnego wesela kaszubskiego, jego przebiegu, relacji gości ze wsi i gości z miasta.
Sołtys i Rada Sołecka z KGW Będargowo dziękuje wszystkim obecnym gościom, w tym dzieciom, rodzicom i pozostałym mieszkańcom. Jesteśmy wdzięczni za słodkości, kawę, mięsko i kiełbaski z grilla, a także warzywa i owoce otrzymane do każdego dania. Szczególnie dziękujemy za przemiłą atmosferę, śpiewy, taniec i muzykę w wykonaniu utalentowanych mieszkańców z Będargowa.
Ze swej strony mocno zaangażowali się: Pan Zenon Zarzycki z Będargowa, KGW Będargowo, Sołtys i Radna z Będargowa, Firma „Nutrena” z Kobysewa
Pan Marek Werechowski z Kartuz, Firma legowisko dla zwierząt z Szemuda, sklepy: Pana Czesława Zieman z Łebna, Pani Mirki Skelnik z Szemuda i Pani Marzeny Okońskiej z Pucka. Wielkie zaangażowanie wykazał Pan Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud. Wspierał On nas finansowo, dobrym sercem i słowem oraz mottem „Wszyscy razem zrobimy wiele pozytywnych działań w naszej Gminie i sołectwach”. Dzięki wyżej wymienionym ludziom i podmiotom wspierającym to wyjątkowe wydarzenie , które trwało do późnych godzin wieczornych, uczestnicy wspominać będą je z utęsknieniem.

Marzena Kalkowska

Galeria