VI Gminny Dzień Seniora odbył się w niedzielę 20 października 2019 r. w hali sportowej w Bojanie. Zaproszenia nasi seniorzy trzymali już kilka tygodni wcześniej. Zostały one dostarczone przez sołtysów oraz radnych Gminy Szemud. Jak zawsze, organizatorzy zadawali sobie pytanie, czy nestorzy zechcą odpowiedzieć na zaproszenie i przybyć do Bojana. Okazało się, iż podobnie jak w latach ubiegłych chcą i uczestniczą w uroczystości organizowanej specjalnie dla nich.

Centralną częścią spotkania od lat jest wręczenie nagród parom obchodzącym w tym roku 50, 60 i 65 rocznicę pożycia małżeńskiego. Ze wzruszeniem mogliśmy oglądać pary, które trzymając się za ręce, patrząc sobie w oczy z siłą i przekonaniem wypływającym z długiego, pełnego doświadczeń pożycia, powtarzały za Wójtem Gminy Szemud Ryszardem Kalkowskim, słowa przysięgi małżeńskiej. Każda para obchodząca złote gody z rąk pana Wójta otrzymała medal przyznawany przez Prezydenta RP. Wszystkie zaś jubileuszowe pary wraz z wyrazami szacunku otrzymały pamiątkową statuetkę, dyplom, upominek oraz kwiaty z rąk Przewodniczącej Rady Gminy Aleksandry Perz oraz pana Wójta. Modlitwa poprowadzona przez Ks. Prałata Franciszka Rompę, który tego dnia obchodził swoje 70 –te urodziny, wprowadzenie przez KGW Szemud OGROMNEGO TORTU przy akompaniamencie STO LAT śpiewanego przez wszystkich uczestników spotkania dopełniło uroczystego charakteru tego wyjątkowego święta.

Jak zawsze tego rodzaju spotkaniom towarzyszą występy artystyczne. W niedzielę wystąpiła młodziutka skrzypaczka, uczennica SP w Bojanie oraz SM w Wejherowie Zoja Syguda. Zoja choć uczy się dopiero w trzeciej klasie SM, gra przepięknym dźwiękiem i jest zdobywczynią wielu nagród nawet na międzynarodowych konkursach. Jest również stypendystką Rady Gminy Szemud. Została nagrodzona przez Seniorów gromkimi brawami. Chyba wszyscy uczestnicy Dnia Seniora oczekiwali na występ gwiazdy wieczoru – Damiana Holeckiego. Oczekiwali i nie zawiedli się. Pan Damian wraz z zespołem wystąpił z repertuarem doskonale dostosowanym do publiczności, która reagowała brawami a niejedna para zachęcona melodyjnością i rytmem ruszyła w tany.

Myślę, że taka uroczystość na miarę gminy jest potrzebna a świadczy o tym ilość osób, które zechciały do Bojana przyjechać. Dziękujemy wszystkim za przybycie i już myślimy jaką gwiazdę powinniśmy zaprosić za rok aby jak najbardziej ucieszyć naszych drogich Seniorów.

Przewodnicząca Rady Gminy
Aleksandra Perz