12 czerwca w Bojanie w hali sportowej Zespołu Szkół (gm. Szemud), odbył się turniej sportowy – Mistrzostwa Polski. Sukces odniósł Kazimierz Narloch i zespół Chrobry Charbowo, którzy zostali Mistrzami Polski.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Turniej rozgrywano w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Dla uczestników mistrzostw przygotowano rekordową ilość nagród oraz pucharów. Zwycięzcy w kategorii ind. pań i panów oraz najlepsza para zdobyli nagrody w postaci telewizorów. Natomiast zwycięska drużyna otrzymała zestaw tabletów. Organizator gwarantował puchary i nagrody rzeczowe dla 100 zawodników. Dodatkowo dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowy button.

Sygnał do rywalizacji Mistrzostw Polski da Kazimierz Gruenholz, który specjalnie zagrał na bazunie. Hymn baśkarzy poprowadził Ireneusz Partyka. Hymn Polski wszyscy zawodnicy odśpiewali wspólnie, po czym oficjalnego otwarcia Mistrzostw polski dokonali Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski oraz Aleksandra Pesz Przewodnicząca Rady Gminy. Każdy uczestnik Mistrzostw Polski otrzymał certyfikat potwierdzający udział w mistrzostwach. Wszystkim uczestnikom wykonano wspólne zdjęcie baśkarzy. Mistrzostwa zgromadziły 360 zawodników, organizatorom nie udało się poprawić rekordowego wyniku, poprzedniego roku. Na pewno na powyższą sytuacje miał wpływać mecz piłkarski Polski z Irlandią Północną podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji.

Mistrzem Polski został Kazimierz Narloch – Borawiacy Chojnice, który odniósł życiowy sukces. Na drugim miejscu rywalizacje ukończył Benedykt Mieszczak – BEMIX Więcbork. Trzecie miejsce zajął Bogdan Dziemiańczyk – Chrobry Charbowo. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano następujących zawodników: IV. Ryszard Koziróg – Białogóra, V. Ryszard Waldowski – OSP Przetoczyno, VI. Adam Jankowski – Pianka Gdynia, VII. Marcin Faliszek – Bociany, VIII. Janusz Piełowski – FBR Gostomski Lipusz, IX. Kazimierz Rohde – Białogóra II, X. Roman Szulc – Zantyr II Sztum.

Wśród pan zwyciężyła Maria Bałtroczyk – Baszta Bytów, która wyprzedziła Teresę Stanuch i Irenę Kozioł – panie reprezentowały Rodzinkę Wicko. Kolejne miejsca zajęły: Szada Borzyszkowska Bogumiła – Baszta II Bytów, Kwidzińska Halina – Kościerzyna II, Jendernal Ewa – Alibi Pub Kościerzyna, Kruk Elżbieta – Asy Kamień, Troka Agnieszka – Sporting Leźno.

Najlepszym juniorem, została Czapiewska Aleksandra, która wyprzedziła Czapiewską Joannę – zawodniczki Turów Chojnice oraz Czapiewskiego Kacpra – Sól Wieliczka.

Turniej par wygrali zawodnicy OSP Przetoczyno – Domski Brunon i Waldowski Ryszard. Drugie miejsce zdobyła para Chrobry Charbowo – Dziemiańczyk Bogdan i Rajewicz Jan. NA trzecim miejscu sklasyfikowano BEMIX Więcbork – Mieszczak Benedykt i Kliszewski Piotr. Kolejne miejsca zajęli: IV. FBR Gostomski Lipusz – Lipiński Michał i Piełowski Janusz, V. Borowiacy Chojnice – Kortas Franciszek/ Narloch Kazimierz, VI. Chrobry Charbowo – Benias Tadeusz/ Furman Mietek, VII. Baszta Bytów – Bałtroczyk Maria/Malek Tadeusz, VIII. Marwoje Gdańsk – Kuczyński Mirosław/ Woźniczka Ryszard, IX. Bociany Gdańsk – Faliszek Władysław/ Faliszek Marcin, X. Białogóra – Baran Marek/ Koziróg Ryszard.

Mistrzami Polski w rywalizacji zespołów, został Chrobry Charbowo – kpt. Benias Tadeusz, Dziemiańczyk Bogdan, Furman Mietek, Rajewicz Jan, który zanotował fantastyczny wynik 82 pkt. Wicemistrzem Polski, został zespół OSP Przetoczyno – kpt. Domski Jan, Dampc Zenon, Domski Brunon, Waldowski Ryszard, który dzielnie reprezentował gminę Szemud. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył zespół Szczupak 12 Brzozówka – kpt. Piekański Bernard, Czerniec Jerzy, Dąbrowski Czesław, Rutka Marian, który sprawił największą niespodziankę. Dalsze miejsca zdobyły nastepujące zespoły: IV. Białogóra, V. FBR Gostomski Lipusz, VI. Marwoje Gdańsk, VII. GKS Luzino, VIII. Orły Przodkowo, IX. BEMIX Więcbork, X. Szpica Szemud

Po turnieju, baśkarze mieli okazję do wspólnego kibicowania reprezentacji Polski podczas meczu z Irlandią Północną, rozgrywanego podczas Mistrzostw Europy.

Mistrzostwom Polski patronował Wójt Gminy Szemud – Ryszard Kalkowski oraz Polska Federacja Baszka – Kop.

Patronat honorowy:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronat medialny:

Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Radio Kaszëbë, Radio Głos.

Mistrzostwa Polski – wyniki ind:

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

pkt

+/-

1

Narloch Kazimierz

Borowiacy Chojnice

29,0

302

2

Mieszczak Benedykt

BEMIX Więcbork

27,0

274

3

Dziemiańczyk Bogdan

Chrobry Charbowo

25,5

198

4

Koziróg Ryszard

Białogóra

25,5

175

5

Waldowski Ryszard

OSP Przetoczyno

25,0

254

6

Jankowski Adam

Pianka Gdynia

24,5

128

7

Faliszek Marcin

Bociany Gdańsk

24,0

248

8

Piełowski Janusz

FBR Gostomski Lipusz

24,0

231

9

Rohde Kazimierz

Białogóra II

23,5

230

10

Szulc Roman

Zantyr II Sztum

23,5

211

11

Domski Brunon

OSP Przetoczyno

23,5

164

12

Duraj Wojciech

Marwoje Gdańsk

23,0

182

13

Furman Mietek

Chrobry Charbowo

23,0

114

14

Wysocki Krzysztof

Bażanty Rumia

22,0

172

15

Frankowski Wacław

Walety Donimierz

22,0

154

16

Lademan Ryszard

Szpica Szemud

22,0

137

17

Pałasz Jarosław

ENERGETYK Trzcianka

22,0

85

18

Zdziebłowski Ryszard

Ich Troje Sztum

21,5

143

19

Gradowski Andrzej

Chojny Chojnice

21,5

108

20

Paczoska Józef

Bazuny II

21,0

132

21

Poerling Hubert

Karo Starzyno

21,0

100

22

Wysocki Józef

Chojny Chojnice

21,0

95

23

Piwnicki Stanisław

GKS Luzino

20,5

261

24

Formela Tadeusz

Trzy plus jeden Gdańsk

20,5

131

25

Woźniczka Ryszard

Marwoje Gdańsk

20,0

206

26

Woźniak Dariusz

Woźniaki Cewice

20,0

192

27

Czerniec Jerzy

Szczupak 12 Brzozówka

20,0

176

28

Kolka Roman

Orły Przodkowo

20,0

78

29

Paszke Ireneusz

Baszta Bytów

20,0

64

30

Bojka Jerzy

Bocar Osłonino

19,5

175

31

Radtke Henryk

Kłos Werblinia

19,5

141

32

Mrózek Ryszard

Brama Chojnic

19,5

137

33

Jamrus Jan

Białogóra

19,5

122

34

Bednarek Eugeniusz

Team Kościan

19,5

26

35

Malek Tadeusz

Baszta Bytów

19,0

133

36

Dawidowski Zdzisław

P.K.A. Gdynia

19,0

103

37

Iwaniuk Wacław

Tornado Lębork

19,0

59

38

Piekański Bernard

Szczupak 12 Brzozówka

18,5

142

39

Malz Mirosław

Sporting Leźno

18,5

139

40

Bejger Sławomir

AS PIK III Chełmża

18,5

137

41

Rajewicz Jan

Chrobry Charbowo

18,5

123

42

Bałtroczyk Maria

Baszta Bytów

18,5

91

43

Kreft Roman

Szemud Na Wzgórzu

18,5

53

44

Regliński Robert

Bazuny II Żukowo

18,5

23

45

Tarasiuk Józef

Orły Przodkowo

18,0

140

46

Gaffke Rajmund

GMM – Wejherowo

18,0

111

47

Rutka Marian

Szczupak 12 Brzozówka

18,0

111

48

Derwich Leszek

Wełna Janowiec Wlkp.

18,0

106

49

Pallach Jan

Luzino I

18,0

78

50

Bałachowski Wacław

RemuS Żelistrzewo

18,0

62

51

Tietz Roman

AS PIK I Chełmża

18,0

42

52

Darżnik Władysław

REKOWIANIE I Rekowo Górne

17,5

118

53

Sychowski Kazimierz

Wełna Janowiec Wlkp.

17,5

102

54

Staroń Mariusz

Kościan Centrum

17,5

67

55

Dampc Karol

GKS Luzino

17,0

103

56

Pępliński Zdzisław

Kościerzyna II

17,0

97

57

Kuczyński Mirosław

Marwoje Gdańsk

17,0

68

58

Gostomski Czesław

FBR Gostomski Lipusz

17,0

53

59

Skiba Andrzej

Pogodni Dziemiany

17,0

50

60

Cisewski Józef

Dziemiany i spółka

17,0

36

61

Domski Jan

OSP Przetoczyno

17,0

28

62

Antkiewicz Stanisław

Kontra Silno

16,5

99

63

Mejna Bernard

Cewice

16,5

77

64

Kawski Wojciech

Klimek Grudziądz

16,5

69

65

Minga Andrzej

Wełna Janowiec Wlkp.

16,5

68

66

Kurzawski Edmund

AS PIK III Chełmża

16,5

38

67

Stanuch Teresa

Rodzinka Wicko

16,5

35

68

Dawidowski Zenon

Sokół Stężyca

16,5

19

69

Czapiewski Bogdan

Sól Wieliczka

16,5

6

70

Skelnik Gerhard

Asy Kamień

16,0

145

71

Dampc Ryszard

GKS Luzino

16,0

124

72

Herman Alojzy

Szemud Na Wzgórzu

16,0

99

73

Leman Jan

Pogodni Dziemiany

16,0

88

74

Lipiński Michał

FBR Gostomski Lipusz

16,0

73

75

Żmuda-Trzebiatowski Darek

Orły Klawkowo

16,0

66

76

Baumgardt Zbigniew

Sokoły Rumia

16,0

65

77

Dampc Zenon

OSP Przetoczyno

16,0

55

78

Puchowski Andrzej

Sokoły Rumia

16,0

48

79

Domarus Jacek

Szpica Szemud

16,0

45

80

Kozioł Irena

Rodzinka Wicko

15,5

160

81

Szada Borzyszkowska Bogumiła

Baszta II Bytów

15,5

106

82

Sinicki Jerzy

MIR-WO Łasin

15,5

105

83

Kliszewski Piotr

BEMIX Więcbork

15,5

100

84

Zoch Paweł

Skowronki Kinice

15,5

72

85

Kreft Paweł

Mrzezino

15,5

72

86

Bojke Zygmunt

Szemud Na Wzgórzu

15,5

70

87

Gaffke Jan

GMM – Wejherowo

15,5

63

88

Hasse Antoni

Orły Karczemki

15,5

55

89

Dawidowski Andrzej

REKOWIANIE II Rekowo Górne

15,5

52

90

Kański Tadeusz

RemuS Żelistrzewo

15,5

48

91

Jaworowski Janusz

Klimek Grudziądz

15,5

18

92

Kitowski Andrzej

Stobnickie Asy

15,5

-5

93

Rzymski Roman

AS PIK I Chełmża

15,5

-18

94

Kwidzińska Halina

Kościerzyna II

15,5

-32

95

Dąbrowski Czesław

Szczupak 12 Brzozówka

15,0

154

96

Jakubek Jerzy

Szemud Orły

15,0

110

97

Benias Tadeusz

Chrobry Charbowo

15,0

94

98

Rogowski Jacek

P.K.A. Gdynia

15,0

57

99

Balewski Mieczysław

Dragon Gdynia

15,0

56

100

Dampc Marian

Sami Swoi Lębork

15,0

54

101

Górecki Zenon

Trzy plus jeden Gdańsk

15,0

44

102

Kujawski Marcin

Bazuny II Żukowo

15,0

41

103

Bojke Edmund

Miszewko

15,0

36

104

Rudyk Bogdan

Kaszuby Lębork

15,0

30

105

Koszałka Zbigniew

Orły Przodkowo

15,0

20

106

Kuciak Zbigniew

AS PIK II Chełmża

15,0

19

107

Jaśkiewicz Czesław

Brama Chojnic

15,0

18

108

Jendernal Ewa

Alibi Pub Kościerzyna

15,0

-21

109

Lorek Mariusz

Orły Klawkowo

14,5

73

110

Piaskowski Tadeusz

Przeźmierowo

14,5

66

111

Drzeżdżon Zbigniew

Karo Starzyno

14,5

57

112

Mirosław Lipowski

Klimek Grudziądz

14,5

56

113

Słomiński Stanisław

Kontra Silno

14,5

43

114

Czapiewski Franciszek

Pogodni Dziemiany

14,5

42

115

Dalecki Mirosław

Przeźmierowo

14,5

21

116

Młynarek Ryszard

ENERGETYK Trzcianka

14,0

109

117

Kotek Józef

BEMIX Więcbork

14,0

73

118

Wysoczański Józef

Victoria Miały

14,0

47

119

Klajborowski Janusz

Klimek Grudziądz

14,0

38

120

Zatorski Henryk

AS PIK II Chełmża

14,0

37

121

Gołebiewski Jarosław

Listonosze Sztum

14,0

33

122

Lademan Edmund

Szpica Szemud

14,0

27

123

Dziemiańczyk Andrzej

Rodzinka Wicko

14,0

13

124

Słomiński Jan

Borowiacy Chojnice

14,0

-10

125

Kukliński Tadeusz

Miszewko

14,0

-30

126

Gaffka Andrzej

GMM – Wejherowo

13,5

137

127

Nowak Henryk

Dziennik Bałtycki Sztum

13,5

130

128

Kruk Elżbieta

Asy Kamień

13,5

110

129

Skórowski Andrzej

Szpica Szemud

13,5

96

130

Graś Krystyn

ENERGETYK Trzcianka

13,5

80

131

Baranowski Zdzisław

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

13,5

78

132

Potrykus Alojzy

Stobnickie Asy

13,5

59

133

Rojek Zdzisław

Pogorszewo

13,5

57

134

Rychert Zdzisław

Orły Przodkowo

13,5

56

135

Hinca Andrzej

Bazuny II Żukowo

13,5

54

136

Gutowski Józef

Ich Troje Sztum

13,5

52

137

Mielke Andrzej

Luzino I

13,5

-9

138

Grochocki Jan

P.K.A. Gdynia

13,5

-17

139

Górecki Janusz

Trzy plus jeden Gdańsk

13,5

-23

140

Staliński Leszek

Zantyr II Sztum

13,5

-27

141

Mackiewicz Tadeusz

Szemud Orły

13,5

-40

142

Adas Wojciech

Szpela Władysławowo

13,0

117

143

Urich Jerzy

Tornado Lębork

13,0

100

144

Tobias Zbigniew

Luzino I

13,0

87

145

Cichosz Jan

Sokół Stężyca

13,0

74

146

Konkol Franek

Szpela Władysławowo

13,0

58

147

Podlewski Bogdan

Wełna Janowiec Wlkp.

13,0

52

148

Detlaff Marcin

Cewice

13,0

39

149

Wojciszek Krzysztof

Byki Chojnice

13,0

30

150

Żmuda-Trzebiatowski Zygmunt

Brama Chojnic

13,0

21

151

Faliszek Władysław

Bociany Gdańsk

13,0

8

152

Gosz Adam

Kaszuby Lębork

13,0

7

153

Dampc Andrzej

GKS Luzino

13,0

6

154

Adas Mateusz

Szpela Władysławowo

13,0

-1

155

Stefański Stanisław

Fox Gdynia

13,0

-30

156

Konieczny Mirosław

ASY Borek Wlkp

13,0

-47

157

Słupiecki Zygmunt

Zantyr II Sztum

12,5

68

158

Kuling Jerzy

Brama Chojnic

12,5

49

159

Duraj Marek

Marwoje II Gdańsk

12,5

31

160

Czapiewski Krzysztof

Tury Chojnice

12,5

20

161

Dzieciuchowicz Jerzy

Champion Lębork

12,5

4

162

Maszke Andrzej

Białogóra

12,5

0

163

Kullas Sławomir

Sporting Leźno

12,5

-62

164

Mosiński Henryk

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

12,5

-65

165

Górski Ryszard

Pogorszewo

12,0

119

166

Skóra Dariusz

Mrzezino

12,0

45

167

Krefta Jan

REKOWIANIE II Rekowo Górne

12,0

43

168

Ruszczyk Kazmierz

Pianka Gdynia

12,0

28

169

Borzyszkowski Franciszek

Dziemiany i spółka

12,0

23

170

Glosa Zbigniew

Luzino I

12,0

22

171

Kobiella Szczepan

Bociany Gdańsk

12,0

0

172

Gąsiorowski Tadeusz

REKOWIANIE II Rekowo Górne

12,0

-6

173

Kowalski Piotr

Stobnickie Asy

12,0

-6

174

Konstanty Mirosław

Borek Pany

12,0

-14

175

Sychowski Tadeusz

Wejher Wejherowo

12,0

-25

176

Hapka Andrzej

Alibi Pub Kościerzyna

12,0

-25

177

Wenderski Bogdan

Chojny Chojnice

12,0

-28

178

Kawski Marek

MIR-WO Łasin

12,0

-29

179

Forjasz Jan

Kontra Gorzów Wlkp.

12,0

-31

180

Troka Agnieszka

Sporting Leźno

12,0

-31

181

Kłosowski Bogdan

AS PIK I Chełmża

12,0

-33

182

Kawski Franciszek

MIR-WO Łasin

12,0

-55

183

Gruenholz Kazimierz

Baszta II Bytów

12,0

-58

184

Wiśniewski Jan

Orły Rumia

12,0

-84

185

Banach Eugeniusz

Bazuny II Żukowo

11,5

61

186

Machut Tomasz

FBR Gostomski Lipusz

11,5

0

187

Dominik Maria

Kłos Werblinia

11,5

-21

188

Baran Marek

Białogóra

11,5

-43

189

Skuriat Stanisław

Pogorszewo

11,5

-49

190

Ratajczak Grzegorz

Team Kościan

11,5

-54

191

Odwald Henryk

Szpela II Władysławowo

11,5

-56

192

Miślisz Szczepan

Mrzezino

11,0

21

193

Orłowski Lech

AS PIK I Chełmża

11,0

16

194

Mądrawska Irena

Szemud Orły

11,0

6

195

Roszak Ryszard

Victoria Miały

11,0

3

196

Gałązka Szczepan

Kontra Silno

11,0

-6

197

Okrój Hubert

Dziemiany i spółka

11,0

-29

198

Wiesław Spryszyński

Bociany Gdańsk

11,0

-30

199

Czapiewska Aleksandra

Tury Chojnice

11,0

-47

200

Kaminski Józef

Woźniaki Cewice

11,0

-51

201

Soukup Tomasz

Jasna

11,0

-56

202

Grunwald Kazimierz

Pogorszewo

10,5

59

203

Majork Zdzisław

Kościan Centrum

10,5

34

204

Michalak Roman

Przeźmierowo

10,5

32

205

Klinkosz Kazimierz

Leszczyna Leszczynki

10,5

29

206

Czarnowski Zdzisław

Skowronki Kinice

10,5

-10

207

Banowska Bernadeta

Orły Rumia

10,5

-14

208

Gosz Tadeusz

Kaszuby Lębork

10,5

-15

209

Witkowski Stanisław

Bażanty Rumia

10,5

-20

210

Ugowski Mirosław

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

10,5

-26

211

Łyskanowski Eugeniusz

Walety Donimierz

10,5

-27

212

Czarniecki Andrzej

Dragon Gdynia

10,5

-38

213

Zygert Gerard

Kościerzyna II

10,5

-54

214

Felskowski Kamil

Leszczyna Leszczynki

10,5

-81

215

Pohl Jacek

Wejher Wejherowo

10,5

-82

216

Pender Jan

Orły Wejherowo

10,5

-103

217

Miiler Gerard

Tornado Lębork

10,0

40

218

Byczkowski Roman

Dziennik Bałtycki Sztum

10,0

31

219

Kwidziński Kazimierz

Kłos Werblinia

10,0

23

220

Fleming Mieczysław

Karo Starzyno

10,0

20

221

Ceckowski Janusz

Sami Swoi Lębork

10,0

20

222

Kordas Marek

Borek Pany

10,0

19

223

Duzowski Bolesław

Pianka Gdynia

10,0

-16

224

Kasprzak Andrzej

Victoria Miały

10,0

-24

225

Pieńczewski Łukasz

Marwoje II Gdańsk

10,0

-34

226

Wasielke Ryszard

Walety Reda

10,0

-42

227

Felskowski Ireneusz

Leszczyna Leszczynki

10,0

-49

228

Jastruszewski Piotr

Listonosze Sztum

10,0

-76

229

Wojniusz Zbigniew

ENERGETYK Trzcianka

10,0

-82

230

Szczypior Adam

Alibi Pub Kościerzyna

9,5

16

231

Kozakiewicz Mariusz

Wejher Wejherowo

9,5

5

232

Treder Zenon

Fox Gdynia

9,5

4

233

Szlas Andrzej

REKOWIANIE I Rekowo Górne

9,5

-2

234

Radomski Ludwik

Marwoje II Gdańsk

9,5

-3

235

Pranczke Marian

Asy Kamień

9,5

-9

236

Lip Krzysztof

Jasna

9,5

-10

237

Kortas Franciszek

Borowiacy Chojnice

9,5

-17

238

Kosecki Alfred

Chojny Chojnice

9,5

-17

239

Regliński Łukasz

Bazuny II Żukowo

9,5

-18

240

Szczechowiak Jan

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

9,5

-26

241

Fons Rajmund

BEMIX Więcbork

9,5

-44

242

Mline Władysław

Fox Gdynia

9,5

-49

243

Tandecka Halina

Kontra Gorzów Wlkp.

9,5

-50

244

Kowalski Zbigniew

Stobnickie Asy

9,5

-51

245

Piechowiak Jerzy

Team Kościan

9,5

-54

246

Bruski Michał

Skowronki Kinice

9,5

-56

247

Patok Władysław

REKOWIANIE I Rekowo Górne

9,5

-80

248

Frankowski Daniel

Walety Donimierz

9,5

-157

249

Wysocki Adam

Kościan Centrum

9,0

32

250

Czerwionka Kazimierz

Białogóra II

9,0

2

251

Andrearczyk Mieczysław

Kontra Silno

9,0

-14

252

Grudzień Teresa

Kościerzyna II

9,0

-51

253

Karczewski Andrzej

Champion Lębork

9,0

-81

254

Gurzęda Jerzy

Victoria Miały

9,0

-108

255

Miętki Kazimierz

Dziemiany i spółka

9,0

-134

256

Ciernicki Wojciech

MIR-WO Łasin

8,5

50

257

Woźniak Ryszard

Borek Pany

8,5

10

258

Smoliński Stefan

Zantyr II Sztum

8,5

4

259

Grzechulski Jan

Listonosze Sztum

8,5

-1

260

Pieńczewski Józef

AS PIK II Chełmża

8,5

-21

261

Andrzejewski Jacek

ASY Borek Wlkp.

8,5

-27

262

Hewelt Marek

Szemud Na Wzgórzu

8,5

-46

263

Klein Mieczysław

Walety Donimierz

8,5

-52

264

Miszka Bogdan

RemuS Żelistrzewo

8,5

-64

265

Trześniewski Kazimierz

Borowiacy Chojnice

8,5

-65

266

Jan Janowicz

Cewice

8,5

-75

267

Kłosiński Henryk

Alibi Pub Kościerzyna

8,5

-79

268

Tacka Hieronim

ASY Borek Wlkp.

8,5

-82

269

Piepiórka Stanisław

Champion Lębork

8,5

-86

270

Kreft Kazimierz

RemuS Żelistrzewo

8,5

-93

271

Głowienke Józef

Szpela II Władysławowo

8,5

-99

272

Mazurek Henryk

Marwoje II Gdańsk

8,5

-106

273

Okulski Antoni

Bocar Osłonino

8,5

-200

274

Paluch Grzegorz

Bocar Osłonino

8,5

-245

275

Karaś Edward

Bażanty Rumia

8,0

-22

276

Kosznik Jan

Baszta I Bytów

8,0

-39

277

Kulczyński Zenon

Przeźmierowo

8,0

-64

278

Szenk Kazimierz

Orły Karczemki

8,0

-67

279

Pilecki Konstanty

AS PIK II Chełmża

8,0

-130

280

Zielezinski Krzysztof

Orły Karczemki

7,5

25

281

Malon Wojciech

REKOWIANIE I Rekowo Górne

7,5

-31

282

Bronk Andrzej

Marwoje Gdańsk

7,5

-35

283

Czerwionka Stanisław

GMM – Wejherowo

7,5

-40

284

Dominicki Tadeusz

Tornado Lębork

7,5

-74

285

Lademan Irena

Sokoły Rumia

7,5

-76

286

Kulas Roman

Orły Klawkowo

7,5

-84

287

Michniewicz Józef

Sami Swoi Lębork

7,5

-85

288

Lademan Gertruda

REKOWIANIE II Rekowo Górne

7,5

-89

289

Piastowski Zbigniew

Sporting Leźno

7,5

-90

290

Olejniczak Benedykt

AS PIK III Chełmża

7,5

-97

291

Czoska Stanisław

Trzy plus jeden Gdańsk

7,5

-106

292

Proch Kazimierz

Pianka Gdynia

7,5

-107

293

Dąbrowski Mirosław

Kaszuby Lębork

7,5

-109

294

Adam Sitarz

Szpela Władysławowo

7,5

-125

295

Kozioł Jan

Rodzinka Wicko

7,5

-136

296

Czapiewska Joanna

Tury Chojnice

7,5

-158

297

Wilma Władysław

Sokół Stężyca

7,5

-166

298

Dampc Marian

Orły Karczemki

7,0

-16

299

Napieralski Bogusław

Wejher Wejherowo

7,0

-50

300

Makurat Zygmunt

Champion Lębork

7,0

-55

301

Hinc Helena

Bazuny II Żukowo

7,0

-78

302

Sosnowski Waldemar

Dziennik Bałtycki Sztum

7,0

-135

303

Korbel Jan

Kontra Gorzów Wlkp.

7,0

-167

304

Ekman Kazimierz

Baszta Bytów

6,5

-12

305

Kołoszewska Ewa

Ich Troje Sztum

6,5

-41

306

Walkusz Zbigniew

Sami Swoi Lębork

6,5

-60

307

Jarzembiński Kazimierz

Orły Rumia

6,5

-72

308

Partyka Ireneusz

Tury Chojnice

6,5

-80

309

Borzyszkowski Ryszard

Pogodni Dziemiany

6,5

-102

310

Zwolenkiewicz Zbigniew

Miszewko

6,5

-116

311

Badtke Andrzej

Byki Chojnice

6,5

-119

312

Otrombke Roman

Fox Gdynia

6,5

-121

313

Dawińdziak Ryszard

Białogóra II

6,0

-41

314

Trocki Zbigniew

Walety Reda

6,0

-78

315

Etmański Benedykt

Walety Reda

6,0

-80

316

Szopka Stanisław

Orły Rumia

6,0

-99

317

Wesołowski Jerzy

Jasna

6,0

-103

318

Kopystecki Stanisław

Białogóra II

5,5

-80

319

Wild Zygmunt

Szemud Orły

5,5

-87

320

Pobłocki Tadeusz

P.K.A. Gdynia

5,5

-103

321

Pierszewski Tadeusz

Karo Starzyno

5,5

-108

322

Stachowski Bronisław

Team Kościan

5,5

-130

323

Matysiak Marian

Dragon Gdynia

5,5

-136

324

Adas Marian

Orły Wejherowo

5,0

-41

325

Woźniak Jarosław

Woźniaki Cewice

5,0

-85

326

Treder Danuta

Sokoły Rumia

5,0

-86

327

Miślisz Józef

Szpela II Władysławowo

5,0

-100

328

Borzych Franciszek

Orły Klawkowo

5,0

-105

329

Piepiórka Brunon

Miszewko

5,0

-109

330

Wrosz Stanisław

Mrzezino

5,0

-110

331

Wejer Roman

Bażanty Rumia

5,0

-117

332

Czapiewski Kacper

Sól Wieliczka

5,0

-144

333

Demus Jerzy

Baszta II Bytów

5,0

-145

334

Makurat Edmund

Cewice

5,0

-154

335

Nowicki Stefan

Borek Pany

4,5

-134

336

Chrapkowska Mirosława

Kontra Gorzów Wlkp.

4,5

-267

337

Zoch Sławomir

Skowronki Kinice

4,5

-269

338

Rampczyk Kaziemierz

Woźniaki Cewice

4,5

-292

339

Hollender Zbigniew

Kłos Werblinia

4,0

-66

340

Bruszkiewicz Andrzej

Asy Kamień

4,0

-71

341

Czapiewski Paweł

Sól Wieliczka

4,0

-89

342

Dampc Mieczysław

Szpela II Władysławowo

4,0

-101

343

Zaremba Zenon

Sokół Stężyca

4,0

-147

344

Gil Janusz

AS PIK III Chełmża

3,5

-111

345

Smeja Marian

Dziennik Bałtycki Sztum

3,0

-83

346

Pelowska Małgorzata

Sól Wieliczka

3,0

-87

347

Strąg Kazimierz

Listonosze Sztum

3,0

-145

348

Bladowski Jerzy

Bazuny II Żukowo

3,0

-205

349

Kędziora Mirosław

Kościan Centrum

2,5

-115

350

Zduńczyk Waldemar

Dragon Gdynia

2,5

-115

351

Skrzypczak Brygida

Orły Wejherowo

2,0

-102

352

Baraniak Elżbieta

ASY Borek Wlkp

2,0

-206

353

Ferra Lucjan

Bocar Osłonino

1,5

-128

354

Gutowski Jan

Ich Troje Sztum

1,0

-141

355

Dampc Mirosław

Walety Reda

1,0

-176

356

Haber Krzysztof

Jasna

1,0

-179

357

Felskowski Adrian

Leszczyna Leszczynki

1,0

-262

358

Szymański Jan

Byki Chojnice

1,0

-275

359

Karnowski Tadeusz

Byki Chojnice

0,0

-202

360

Hoppe Ewa

Orły Wejherowo

0,0

-285

Mistrzostwa Polski – wyniki par:

Miejsce

Drużyna

Para

pkt

+/-

1

OSP Przetoczyno

Domski Brunon

48,5

418

Waldowski Ryszard

2

Chrobry Charbowo

Dziemiańczyk Bogdan

44

321

Rajewicz Jan

3

BEMIX Więcbork

Mieszczak Benedykt

42,5

374

Kliszewski Piotr

4

FBR Gostomski Lipusz

Lipiński Michał

40

304

Piełowski Janusz

5

Borowiacy Chojnice

Kortas Franciszek

38,5

285

Narloch Kazimierz

6

Chrobry Charbowo

Benias Tadeusz

38

208

Furman Mietek

7

Baszta Bytów

Malek Tadeusz

37,5

224

Bałtroczyk Maria

8

Marwoje Gdańsk

Kuczyński Mirosław

37

274

Woźniczka Ryszard

9

Bociany Gdańsk

Faliszek Władysław

37

256

Faliszek Marcin

10

Białogóra

Baran Marek

37

132

Koziróg Ryszard

11

Szczupak 12 Brzozówka

Piekański Bernard

36,5

253

Rutka Marian

12

Szpica Szemud

Lademan Ryszard

35,5

233

Skórowski Andrzej

13

ENERGETYK Trzcianka

Pałasz Jarosław

35,5

165

Graś Krystyn

14

Szczupak 12 Brzozówka

Dąbrowski Czesław

35

330

Czerniec Jerzy

15

AS PIK III Chełmża

Kurzawski Edmund

35

175

Bejger Sławomir

16

Bazuny II Żukowo

Hinca Andrzej

34,5

186

Paczoska Józef

17

Pianka Gdynia

Jankowski Adam

34,5

112

Duzowski Bolesław

18

Wełna Janowiec

Sychowski Kazimierz

34

170

Minga Andrzej

19

Szemud Na Wzgórzu

Bojke Zygmunt

34

123

Kreft Roman

20

GKS Luzino

Dampc Andrzej

33,5

267

Piwnicki Stanisław

21

Orły Przodkowo

Kolka Roman

33,5

134

Rychert Zdzisław

22

Chojny Chojnice

Gradowski Andrzej

33,5

80

Wenderski Bogdan

23

GKS Luzino

Dampc Karol

33

227

Dampc Ryszard

24

Orły Przodkowo

Koszałka Zbigniew

33

160

Tarasiuk Józef

25

OSP Przetoczyno

Dampc Zenon

33

83

Domski Jan

26

Białogóra II

Rode Kazimierz

32,5

232

Czerwionka Kazimierz

27

Kościerzyna II

Pępliński Zdzisław

32,5

65

Kwidzińska Halina

28

Zantyr II Sztum

Szulc Roman

32

215

Smoliński Stefan

29

Rodzinka Wicko

Kozioł Irena

32

195

Stanuch Teresa

30

Brama Chojnic

Kuling Jerzy

32

186

Mrózek Ryszard

31

Białogóra

Maszke Andrzej

32

122

Jamrus Jan

32

Sokoły Rumia

Puchowski Andrzej

32

113

Baumgardt Zbigniew

33

Luzino I

Pallach Jan

31,5

69

Mielke Andrzej

34

Walety Donimierz

Frankowski Daniel

31,5

-3

Frankowski Wacław

35

Wełna Janowiec Wlkp.

Derwich Leszek

31

158

Podlewski Bogdan

36

Klimek Grudziądz

Mirosław Lipowski

31

125

Kawski Wojciech

37

Marwoje Gdańsk

Bronk Andrzej

30,5

147

Duraj Wojciech

38

Pogodni Dziemiany

Leman Jan

30,5

130

Czapiewski Franciszek

39

Sporting Leźno

Malz Mirosław

30,5

108

Troka Agnieszka

40

Chojny Chojnice

Kosecki Alfred

30,5

78

Wysocki Józef

41

Bażanty Rumia

Wysocki Krzysztof

30

150

Karaś Edward

42

Szpica Szemud

Lademan Edmund

30

72

Domarus Jacek

43

Kłos Werblinia

Radtke Henryk

29,5

164

Kwidziński Kazimierz

44

Klimek Grudziądz

Jaworowski Janusz

29,5

56

Klajborowski Janusz

45

GMM – Wejherowo

Gaffka Andrzej

29

200

Gaffke Jan

46

Tornado Lębork

Miiler Gerard

29

99

Iwaniuk Wacław

47

AS PIK I Chełmża

Orłowski Lech

29

58

Tietz Roman

48

Stobnickie Asy

Kitowski Andrzej

29

54

Potrykus Alojzy

49

Team Kościan

Piechowiak Jerzy

29

-28

Bednarek Eugeniusz

50

Szemud Orły

Mackiewicz Tadeusz

28,5

70

Jakubek Jerzy

51

FBR Gostomski Lipusz

Gostomski Czesław

28,5

53

Machut Tomasz

52

P.K.A. Gdynia

Rogowski Jacek

28,5

40

Grochocki Jan

53

Trzy plus jeden Gdańsk

Górecki Zenon

28,5

21

Górecki Janusz

54

Ich Troje Sztum

Zdziebłowski Ryszard

28

102

Kołoszewska Ewa

55

Kościan Centrum

Staroń Mariusz

28

101

Majork Zdzisław

56

Brama Chojnic

Żmuda-Trzebiatowski Zygmunt

28

39

Jaśkiewicz Czesław

57

Trzy plus jeden Gdańsk

Formela Tadeusz

28

25

Czoska Stanisław

58

Dziemiany i spółka

Cisewski Józef

28

7

Okrój Hubert

59

Bocar Osłonino

Bojka Jerzy

28

-25

Okulski Antoni

60

Kontra Silno

Gałązka Szczepan

27,5

93

Antkiewicz Stanisław

61

AS PIK I Chełmża

Rzymski Roman

27,5

-51

Kłosowski Bogdan

62

Rekowianie I Rekowo Górne

Patok Władysław

27

38

Darżnik Władysław

63

Baszta Bytów

Paszke Ireneusz

26,5

52

Ekman Kazimierz

64

Karo Starzyno

Poerling Hubert

26,5

-8

Pierszewski Tadeusz

65

RemuS Żelistrzewo

Bałachowski Wacław

26,5

-31

Kreft Kazimierz

66

Szpela Władysławowo

Adas Mateusz

26

116

Adas Wojciech

67

Zantyr II Sztum

Staliński Leszek

26

41

Słupiecki Zygmunt

68

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

Mosiński Henryk

26

13

Baranowski Zdzisław

69

Asy Kamień

Pranczke Marian

25,5

136

Skelnik Gerhard

70

GMM – Wejherowo

Gaffke Rajmund

25,5

71

Czerwionka Stanisław

71

Bazuny II Żukowo

Regliński Robert

25,5

-55

Hinc Helena

72

Luzino I

Glosa Zbigniew

25

109

Tobias Zbigniew

73

Woźniaki Cewice

Woźniak Jarosław

25

107

Woźniak Dariusz

74

Przeźmierowo

Michalak Roman

25

53

Dalecki Mirosław

75

Pogorszewo

Rojek Zdzisław

25

8

Skuriat Stanisław

76

Karo Starzyno

Drzeżdżon Zbigniew

24,5

77

Fleming Mieczysław

77

Szemud Na Wzgórzu

Hewelt Marek

24,5

53

Herman Alojzy

78

Bazuny II Żukowo

Regliński Łukasz

24,5

23

Kujawski Marcin

79

P.K.A. Gdynia

Dawidowski Zdzisław

24,5

0

Pobłocki Tadeusz

80

MIR-WO Łasin

Ciernicki Wojciech

24

155

Sinicki Jerzy

81

Rekowianie II Rekowo Górne

Gąsiorowski Tadeusz

24

37

Krefta Jan

82

ENERGETYK Trzcianka

Wojniusz Zbigniew

24

27

Młynarek Ryszard

83

Victoria Miały

Kasprzak Andrzej

24

23

Wysoczański Józef

84

RemuS Żelistrzewo

Miszka Bogdan

24

-16

Kański Tadeusz

85

MIR-WO Łasin

Kawski Marek

24

-84

Kawski Franciszek

86

Sokół Stężyca

Dawidowski Zenon

24

-147

Wilma Władysław

87

Dziennik Bałtycki Sztum

Nowak Henryk

23,5

161

Byczkowski Roman

88

Kontra Silno

Andrearczyk Mieczysław

23,5

29

Słomiński Stanisław

89

BEMIX Więcbork

Kotek Józef

23,5

29

Fons Rajmund

90

Kaszuby Lębork

Gosz Tadeusz

23,5

-8

Gosz Adam

91

Orły Klawkowo

Żmuda-Trzebiatowski Darek

23,5

-18

Kulas Roman

92

Tury Chojnice

Czapiewski Krzysztof

23,5

-27

Czapiewska Aleksandra

93

Pogodni Dziemiany

Borzyszkowski Ryszard

23,5

-52

Skiba Andrzej

94

Alibi Pub Kościerzyna

Jendernal Ewa

23,5

-100

Kłosiński Henryk

95

Mrzezino

Skóra Dariusz

23

66

Miślisz Szczepan

96

Bociany Gdańsk

Wiesław Spryszyński

23

-30

Kobiella Szczepan

97

Rekowianie II Rekowo Górne

Dawidowski Andrzej

23

-37

Lademan Gertruda

98

AS PIK II Chełmża

Kuciak Zbigniew

23

-111

Pilecki Konstanty

99

Pogorszewo

Górski Ryszard

22,5

178

Grunwald Kazimierz

100

Orły Karczemki

Dampc Marian

22,5

39

Hasse Antoni

101

Listonosze Sztum

Grzechulski Jan

22,5

32

Gołebiewski Jarosław

102

AS PIK II Chełmża

Zatorski Henryk

22,5

16

Pieńczewski Józef

103

Przeźmierowo

Kulczyński Zenon

22,5

2

Piaskowski Tadeusz

104

Borowiacy Chojnice

Trześniewski Kazimierz

22,5

-75

Słomiński Jan

105

Fox Gdynia

Stefański Stanisław

22,5

-79

Mline Władysław

106

Kaszuby Lębork

Rudyk Bogdan

22,5

-79

Dąbrowski Mirosław

107

Borek Pany

Kordas Marek

22

5

Konstanty Mirosław

108

Sami Swoi Lębork

Walkusz Zbigniew

21,5

-6

Dampc Marian

109

Alibi Pub Kościerzyna

Szczypior Adam

21,5

-9

Hapka Andrzej

110

Wejher Wejherowo

Kozakiewicz Mariusz

21,5

-20

Sychowski Tadeusz

111

Cewice

Jan Janowicz

21,5

-36

Detlaff Marcin

112

Stobnickie Asy

Kowalski Piotr

21,5

-57

Kowalski Zbigniew

113

Cewice

Makurat Edmund

21,5

-77

Mejna Bernard

114

Miszewko

Zwolenkiewicz Zbigniew

21,5

-80

Bojke Edmund

115

Rodzinka Wicko

Kozioł Jan

21,5

-123

Dziemiańczyk Andrzej

116

Marwoje II Gdańsk

Duraj Marek

21

-75

Mazurek Henryk

117

Dziemiany i spółka

Borzyszkowski Franciszek

21

-111

Miętki Kazimierz

118

Tornado Lębork

Dominicki Tadeusz

20,5

26

Urich Jerzy

119

Leszczyna Leszczynki

Klinkosz Kazimierz

20,5

-20

Felskowski Ireneusz

120

Mrzezino

Wrosz Stanisław

20,5

-38

Kreft Paweł

121

Baszta II Bytów

Szada Borzyszkowska Bogumiła

20,5

-39

Demus Jerzy

122

Jasna

Soukup Tomasz

20,5

-66

Lip Krzysztof

123

Szpela Władysławowo

Adam Sitarz

20,5

-67

Konkol Franek

124

Sól Wieliczka

Czapiewski Bogdan

20,5

-83

Czapiewski Paweł

125

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

Szczechowiak Jan

20

-52

Ugowski Mirosław

126

Skowronki Kinice

Czarnowski Zdzisław

20

-66

Bruski Michał

127

Baszta II Bytów

Kosznik Jan

20

-97

Gruenholz Kazimierz

128

Victoria Miały

Roszak Ryszard

20

-105

Gurzęda Jerzy

129

Sporting Leźno

Kullas Sławomir

20

-152

Piastowski Zbigniew

130

Szpela II Władysławowo

Odwald Henryk

20

-155

Głowienke Józef

131

Skowronki Kinice

Zoch Paweł

20

-197

Zoch Sławomir

132

Orły Klawkowo

Borzych Franciszek

19,5

-32

Lorek Mariusz

133

Marwoje II Gdańsk

Pieńczewski Łukasz

19,5

-37

Radomski Ludwik

134

Champion Lębork

Makurat Zygmunt

19,5

-51

Dzieciuchowicz Jerzy

135

Pianka Gdynia

Ruszczyk Kazmierz

19,5

-79

Proch Kazimierz

136

Kościerzyna II

Zygert Gerard

19,5

-105

Grudzień Teresa

137

Walety Donimierz

Łyskanowski Eugeniusz

19

-79

Klein Mieczysław

138

Miszewko

Kukliński Tadeusz

19

-139

Piepiórka Brunon

139

Kontra Gorzów Wlkp.

Forjasz Jan

19

-198

Korbel Jan

140

Orły Rumia

Wiśniewski Jan

18,5

-156

Jarzembiński Kazimierz

141

Asy Kamień

Kruk Elżbieta

17,5

39

Bruszkiewicz Andrzej

142

Dragon Gdynia

Zduńczyk Waldemar

17,5

-59

Balewski Mieczysław

143

Sami Swoi Lębork

Ceckowski Janusz

17,5

-65

Michniewicz Józef

144

Wejher Wejherowo

Pohl Jacek

17,5

-132

Napieralski Bogusław

145

Champion Lębork

Karczewski Andrzej

17,5

-167

Piepiórka Stanisław

146

Rekowianie I Rekowo Górne

Szlas Andrzej

17

-33

Malon Wojciech

147

Sokół Stężyca

Zaremba Zenon

17

-73

Cichosz Jan

148

ASY Borek Wlkp.

Tacka Hieronim

17

-109

Andrzejewski Jacek

149

Team Kościan

Ratajczak Grzegorz

17

-184

Stachowski Bronisław

150

Szemud Orły

Wild Zygmunt

16,5

-81

Mądrawska Irena

151

Orły Rumia

Banowska Bernadeta

16,5

-113

Szopka Stanisław

152

Fox Gdynia

Treder Zenon

16

-117

Otrombke Roman

153

Dragon Gdynia

Matysiak Marian

16

-174

Czarniecki Andrzej

154

Orły Karczemki

Szenk Kazimierz

15,5

-42

Zielezinski Krzysztof

155

Kłos Werblinia

Dominik Maria

15,5

-87

Hollender Zbigniew

156

Bażanty Rumia

Witkowski Stanisław

15,5

-137

Wejer Roman

157

Orły Wejherowo

Adas Marian

15,5

-144

Pender Jan

158

Woźniaki Cewice

Rampczyk Kaziemierz

15,5

-343

Kamiński Józef

159

ASY Borek Wlkp.

Konieczny Mirosław

15

-253

Baraniak Elżbieta

160

Ich Troje Sztum

Gutowski Jan

14,5

-89

Gutowski Józef

161

Bazuny II Żukowo

Bladowski Jerzy

14,5

-144

Banach Eugeniusz

162

Tury Chojnice

Partyka Ireneusz

14

-238

Czapiewska Joanna

163

Kontra Gorzów Wlkp.

Chrapkowska Mirosława

14

-317

Tandecka Halina

164

Borek Pany

Nowicki Stefan

13

-124

Woźniak Ryszard

165

Byki Chojnice

Wojciszek Krzysztof

13

-172

Karnowski Tadeusz

166

Listonosze Sztum

Jastruszewski Piotr

13

-221

Strąg Kazimierz

167

Sokoły Rumia

Treder Danuta

12,5

-162

Lademan Irena

168

Walety Reda

Etmański Benedykt

12

-158

Trocki Zbigniew

169

Kościan Centrum

Wysocki Adam

11,5

-83

Kędziora Mirosław

170

Białogóra II

Dawidziak Ryszard

11,5

-121

Kopystecki Stanisław

171

Leszczyna Leszczynki

Felskowski Kamil

11,5

-343

Felskowski Adrian

172

AS PIK III Chełmża

Gil Janusz

11

-208

Olejniczak Benedykt

173

Walety Reda

Wasielke Ryszard

11

-218

Dampc Mirosław

174

Dziennik Bałtycki Sztum

Smeja Marian

10

-218

Sosnowski Waldemar

175

Bocar Osłonino

Paluch Grzegorz

10

-373

Ferra Lucjan

176

Szpela II Władysławowo

Dampc Mieczysław

9

-201

Miślisz Józef

177

Sól Wieliczka

Czapiewski Kacper

8

-231

Pelowska Małgorzata

178

Byki Chojnice

Szymański Jan

7,5

-394

Badtke Andrzej

179

Jasna

Wesołowski Jerzy

7

-282

Haber Krzysztof

180

Orły Wejherowo

Skrzypczak Brygida

2

-387

Hoppe Ewa

Mistrzostwa Polski – wyniki drużynowe:

Miejsce

Drużyna

pkt

+/-

1

Chrobry Charbowo

82,0

529

2

OSP Przetoczyno

81,5

501

3

Szczupak 12 Brzozówka

71,5

583

4

Białogóra

69,0

254

5

FBR Gostomski Lipusz

68,5

357

6

Marwoje Gdańsk

67,5

421

7

GKS Luzino

66,5

494

8

Orły Przodkowo

66,5

294

9

BEMIX Więcbork

66,0

403

10

Szpica Szemud

65,5

305

11

Wełna Janowiec

65,0

328

12

Baszta Bytów

64,0

276

13

Chojny Chojnice

64,0

158

14

Borowiacy Chojnice

61,0

210

15

Klimek Grudziądz

60,5

181

16

Bociany

60,0

226

17

Brama Chojnic

60,0

225

18

Bazuny II Żukowo

60,0

131

19

ENERGETYK Trzcianka

59,5

192

20

Szemud Na Wzgórzu

58,5

176

21

Zantyr II Sztum

58,0

256

22

Luzino I

56,5

178

23

Trzy plus jeden Gdańsk

56,5

46

24

AS PIK I Chełmża

56,5

7

25

GMM – Wejherowo

54,5

271

26

Pogodni Dziemiany

54,0

78

27

Pianka Gdynia

54,0

33

28

Rodzinka Wicko

53,5

72

29

P.K.A. Gdynia

53,0

40

30

Kościerzyna II

52,0

-40

31

Kontra Silno

51,0

122

32

Karo Starzyno

51,0

69

33

Stobnickie Asy

50,5

-3

34

Sporting Leźno

50,5

-44

35

RemuS Żelistrzewo

50,5

-47

36

Walety Donimierz

50,5

-82

37

Tornado Lębork

49,5

125

38

Dziemiany i spółka

49,0

-104

39

MIR-WO Łasin

48,0

71

40

Pogorszewo

47,5

186

41

Przeźmierowo

47,5

55

42

Rekowienie II Rekowo Górne

47,0

0

43

Szpela Władysławowo

46,5

49

44

AS PIK III Chełmża

46,0

-33

45

Kaszëbë Baszka Nowa Karczma

46,0

-39

46

Kaszuby Lębork

46,0

-87

47

Team Kościan

46,0

-212

48

Bażanty Rumia

45,5

13

49

AS PIK II Chełmża

45,5

-95

50

Kłos Werblinia

45,0

77

51

Szemud Orły

45,0

-11

52

Alibi Pub Kościerzyna

45,0

-109

53

Sokoły Rumia

44,5

-49

54

Białogóra II

44,0

111

55

Rekowianie I Rekowo Górne

44,0

5

56

Victoria Miały

44,0

-82

57

Mrzezino

43,5

28

58

Asy Kamień

43,0

175

59

Orły Klawkowo

43,0

-50

60

Cewice

43,0

-113

61

Ich Troje Sztum

42,5

13

62

Sokół Stężyca

41,0

-220

63

Marwoje II Gdańsk

40,5

-112

64

Baszta II Bytów

40,5

-136

65

Miszewko

40,5

-219

66

Woźniaki Cewice

40,5

-236

67

Skowronki Kinice

40,0

-263

68

Kościan Centrum

39,5

18

69

Sami Swoi Lębork

39,0

-71

70

Bazuny II Żukowo

39,0

-121

71

Wejher Wejherowo

39,0

-152

72

Fox Gdynia

38,5

-196

73

Orły Karczemki

38,0

-3

74

Bocar Osłonino

38,0

-398

75

Tury Chojnice

37,5

-265

76

Champion Lębork

37,0

-218

77

Listonosze Sztum

35,5

-189

78

Borek Pany

35,0

-119

79

Orły Rumia

35,0

-269

80

Dziennik Bałtycki Sztum

33,5

-57

81

Dragon Gdynia

33,5

-233

82

Kontra Gorzów Wlkp.

33,0

-515

83

ASY Borek Wlkp.

32,0

-362

84

Leszczyna Leszczynki

32,0

-363

85

Szpela II Władysławowo

29,0

-356

86

Sól Wieliczka

28,5

-314

87

Jasna

27,5

-348

88

Walety Reda

23,0

-376

89

Byki Chojnice

20,5

-566

90

Orły Wejherowo

17,5

-531

Galeria

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA