Wczoraj w Urzędzie odbyło się spotkanie Wójta Ryszarda Kalkowskiego z delegacją najbogatszej Gminy w Polsce Tarnowa Podgórnego z Wielkopolski. Na czele delegacji stał Wójt, Pan Tadeusz Czajka, Sekretarz Gminy Oskar Cierpiszewski oraz dwie Panie – kierowniczki referatów.

Była to rewizyta ponieważ w ub roku wiosną nasza delegacja była gośćmi Wójta Tarnowa Podgórnego w ramach zaproszenia na Konferencję organizowaną przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców pt. „Odkodowany biznes, odkodowany samorząd”. Było to spotkanie samorządowców /wójtów, burmistrzów i prezydentów miast/ przedstawicieli świata biznesu oraz instytucji ekonomicznych i doradczych działających na styku tych dwóch środowisk.

Podczas spotkania, rozmowy koncentrowały się na wymianie doświadczeń w zakresie działań inwestycyjnych, biznesowych, związanych z rozwojem infrastruktury drogowej. W naszym przypadku dotyczyło to trasy S6, która niedługo wraz z dwoma węzłami komunikacyjnymi będzie przebiegała na terenie naszej Gminy. Gmina Tarnowo Podgórne, jej Wójt ma duże doświadczenie w tym zakresie więc wymiana poglądów, skorzystanie z doświadczeń było bardzo pożyteczne.

W tym roku Tarnowo Podgórne ponownie będzie organizatorem podobnej Konferencji i wiemy już, że również w tym roku Wójt naszej Gminy będzie zaproszony.

Całe spotkanie przebiegało w miłej, partnerskiej atmosferze.

Romuald PrzybytDSC_0176 DSC_0177