W dniach 6 i 7 września na boisku łebieńskiej Barki odbył się turniej piłki nożnej na który stawiły się takie drużyny jak: Bałtyk Koszalin, Dragon Bojano, Gwardia Koszalin, UKS Olimpia Bobolice, Widzew Łódź, UKS Jedynka Reda, UKS Orlik Darłowo, Akademia Piłkarska Mosty, Dragon Bojano III, Warena (Litwa), Football Academy Spytkowice, Laktoza Łyszkowice.


Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Szemud p. Ryszard Kalkowski. W otwarciu uczestniczyło wiele ważnych lokalnych osobistości którzy również zaangażowali się w organizację turnieju oraz goście z zaprzyjaźnionych gmin m. in z Litwy, Słowacji i Spytkowic. Jak się okazało duże wrażenie na gościach zrobił pokaz sztucznych ogni przygotowany przez Wójta Gminy oraz ognisko z kiełbaskami. Czas umilała muzyka grana na żywo przez zespół ze Słowacji.


W imprezie wzięło udział 14 drużyn. Trener Dragon Bojano Paweł Piper zdecydował się na wystawienie aż trzech zespołów które reprezentowały barwy naszego klubu. Zawodnicy reprezentujący „Dragon Bojano I” stanęli na wysokości zadania i jako gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując 3 miejsce. Ich młodsi koledzy z rocznika 2005 czyli „Dragon Bojano II” udowodnili, że mimo różnicy wieku są w stanie rywalizować ze starszymi przeciwnikami zajmując 6 pozycję. Najmłodsi reprezentanci naszego klubu „Dragon Bojano III” głównie z rocznika 2007 zaskoczyli wszystkich w sposób pozytywny. Z punktu widzenia piłkarskiego nie ustępowali umiejętnościami od kolegów którzy byli starsi o 3 lata, największym problemem okazała się przewaga fizyczna przeciwnika, mimo to trzeci zespół Dragona zajął 11 miejsce.


W dniu 6 września w czasie trwania turnieju odbył się również festyn gdzie każdy kto pojawił się na nim pojawił znalazł coś ciekawego dla siebie.
W sobotni wieczór każda z zaproszonych drużyn podczas wycieczki do Gdynia miała możliwość zwiedzania podwodnych okrętów wojennych.


Całą imprezę zakończyła ceremonia wręczenia nagród na gminnych dożynkach w Szemudzie gdzie młodzi piłkarze poprzez możliwość wejścia na scenę oraz otrzymania owacji od zebranych mogli się poczuć jak prawdziwe gwiazdy piłkarskie.


Turniej ten został zorganizowany na wysokim poziomie czego dowodem byłi zadowoleni uczestnicy turnieju, którzy wyjeżdżając dziękowali za udział i nie mówili „Do widzenia” tylko „Do zobaczenia” i często dodawali jeszcze, że „najlepiej wcześniej niż dopiero za rok”.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy p. Ryszardowi Kalkowskiemu za zorganizowania tego turnieju oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w tworzenie tego dzieła.Więcej informacji na http://uksbojano.futbolowo.plUKS Dragon Bojano

Galeria