W dniach 8-9 listopada br. na nowej hali sportowej w Bojanie odbyła się II Edycja Turniejów Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Wejherowskiego.

W sobotę 8 listopada na parkiet wybiegli zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi. W turnieju wystąpiło łącznie 8 drużyn z Powiatu Wejherowskiego i okolic które zagrały systemem „każdy z każdym”.
Najwięcej punktów zdobyła UKS Jedynka Reda (17 pkt). Za nimi uplasowali się kolejno Huzar Choczewo (15 pkt), Błękitni Wejherowo (15 pkt), UKS Dragon Bojano I (10 pkt), UKS Mosty (8 pkt), KS Chwaszczyno (8 pkt), Orkan Rumia (4 pkt), UKS Dragon Bojano II (0 pkt).
Indywidualne wyróżnienia przyznano: Najlepszy Bramkarz turnieju – Aleksa Sokół z drużyny Błękitni Wejherowo, Najlepszy Strzelec – Mateusz Ryband z UKS Jedynka Reda, Najlepszy Zawodnik turnieju – Oskar Treder z UKS Dragon Bojano. Puchar Fair Play sędziowie przyznali drużynie Orkan Rumia.

W niedzielę 9 listopada br. odbył się zaś drugi turniej o Puchar Starosty Wejherowskiego. Rozegrano go w kategorii wiekowej 2004/2005. Udział wzięło 12 drużyn z Powiatu i okolic.
Po rozegraniu meczy grupowych (grupa A i B) do półfinałów dostały się drużyny: Stolem Gniewino 2004, UKS Mosty, Dragon Bojano 2004 oraz Błękitni Wejherowo. Pozostałe ekipy rozegrały mecze o miejsca V-XII w klasyfikacji końcowej.
W meczu o III miejsce po rzutach karnych Dragon Bojano 2004 pokonał drużynę UKS Mosty.
Finał pomiędzy Stolem Gniewino 2004 a Błękitnymi Wejherowo zakończył się wynikiem 1:0 dla ekipy Stolem Gniewino 2004.
W turnieju wyróżniono indywidualnie: Najlepszy Bramkarz turnieju – Maciej Pawłowski z drużyny Błękitni Wejherowo, Najlepszy Strzelec -Dawid Plackowski z Stolem Gniewino 2004, Najlepszy Zawodnik turnieju – Artur Eliasz z UKS Mosty.
Puchar Fair Play powędrował do drużyny MKS Profan Gościcino. Warto zaznaczyć, że druga ekipa gospodarzy Dragon Bojano 2005 zajęła wysokie V miejsce.


W organizacji turniejów wsparli nas m.in.: PKS Wejherowo, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Sklep „U Jacka” Jacek Nawrocki z Bojana, OSP Bojano, firma MIDAN Mikołaj Podgórniak oraz Adam Prabucki Z-ca Dyrektora GCKSiR w Szemudzie. Serdecznie dziękujemy!


Dziękujemy również Wójtowi Gminy Szemud p. Ryszardowi Kalkowskiemu za przybycie i miłą niespodziankę w postaci otrzymanego sprzętu sportowego.Prezes UKS Dragon Bojano

Małgorzata Mierzejewska

Galeria

Załączniki