W sobotę 16 kwietnia 2016r. w hali widowiskowo – sportowej w Szemudzie odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Klubu Szachowego „Gambit” dla dzieci do lat 8, 10, 12.
W tym roku frekwencja dopisała. W turnieju udział wzięło 39 dzieci z Tczewa, Elbląga, Żukowa, Trójmiasta oraz z Gminy Szemud. Gospodarzem turnieju było
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Klub Szachowy „Gambit” Szemud. Gości powitała Pani Barbara Siemek – Pawłowska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia w Szemudzie, która była zaciekawiona wiedzą młodych uczestników na temat znanych im szachistów. Dzieci wykazały się wiedzą na temat aktualnego Mistrza Świata Magnusa Carlsena. Ten nietypowy początek turnieju stworzył swobodną atmosferę i miał charakter nauki przez zabawę. Wszyscy uczestnicy z wielkimi emocjami podeszli do stawianych im wyzwań. Nawet najmłodsi prześcigali się w ambicjach. Każdy chciał zwyciężyć w duchu fair play.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała Pani Hanna Garbowska, która również nadzorowała stronę sędziowską.
Dla wszystkich uczestników przygotowany był słodki poczęstunek
i napoje dla wzmocnienia sił.
Na zakończenie rozgrywek przybyła Przewodnicząca Rady Gminy Szemud Pani Aleksandra Perz, która z wielkim przejęciem, wręczała zwycięzcom puchary i medale, ponieważ czyniła to pierwszy raz.
Z powodu intelektualnego charakteru sportu gry w szachy wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, aby uhonorować ich wysiłek.

Poniżej przedstawiona jest klasyfikacja z podziałem na kategorie wiekowe, a szczegółowe na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje

Relacja i wyniki:
II Turniej o Puchar KSz Gambit Szemud