W dniu 12 października 2014r., w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szemudzie odbył się Trzeci, Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, zrealizowany w ramach projektu pn.: PROMOCJA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA ORAZ AKTYWNEGO WYPOCZYNKU POPRZEZ ORGANIZACJĘ ”CYKLU 6 TURNIEJÓW TENISA STOŁOWEGO” w ramach działania 413, wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.


W/w projekt realizowany jest przez Urząd Gminy Szemud w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Adekwatnie do ilości osób zainteresowanych, turniej rozegrano w następujących kategoriach:

• Juniorzy starsi (chłopcy) 13-26 lat

• Juniorki starsze (dziewczęta) 13-26 lat

• Dorośli i seniorzy (kobiety) 26 +

• Dorośli i seniorki (mężczyźni) 26 +


W kategorii Juniorzy starsi (chłopcy) 13-26 lat oraz w kategorii mężczyzn 26 + rozgrywki rozgrywano wg. Systemu Pucharowego Radzieckiego do 2 przegranych meczy. W pozostałych 2 kategoriach rozgrywki odbywały się w grupach wg. zasady każdy z każdym do 3 wygranych setów.


W turnieju udział wzięło 45 zawodników (7 uczestników rozegrało mecze w 2 kategoriach, 38 rozegrało mecze w 1 kategorii).

Wszyscy uczestnicy turnieju skorzystali z poczęstunku, bogatego w potrawy regionalne przygotowanego przez KGW Szemud. Zawodnicy od I do V miejsca oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik turnieju otrzymali cenne nagrody rzeczowe.


Zapraszamy szczególnie dzieci do 13 roku życia do udziału w kolejnych turniejach.Katarzyna Miotk

Załączniki