Sukces naszych szachistów na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach szybkich, które odbyły się w dniach 23 – 24 czerwca w Tczewie.
W niedzielę zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach szybkich z bardzo dobrym wynikiem naszych zawodników:
Liwia Jarocka w grupie D – 9 (dziewczynek do lat 9) zajęła V miejsce, szczegółowe wyniki na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2881/
Jakub Garbowski w grupie C – 11 ( chłopców do lat 11) po zaciętej i wyrównanej rywalizacji zajął III miejsce:
I – miejsce: Bartosz Wyczling UKS SP 11 Skoczek Tczew 8 pkt.
II – miejsce: Igor Szymanowski UKS Gedanensis Gdańsk 8 pkt.
III – miejsce: Jakub Garbowski KSz Gambit Szemud 8 pkt.
Zadecydowało naprawdę szczęście i małe punkty pomocnicze. Warto dodać, że zawodnik, który zajął IV miejsce uzyskał 5 punktów z 9 partii. Turniej ten był jednocześnie pierwszym etapem do Półfinałów Mistrzostw Polski do lat 12, które odbędą się w październiku, a finał w przyszłym roku. Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2877/results.html?l=pl&tb=10_