Już w maju ponownie najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

rajd

Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14 Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w Centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz  imprezy towarzyszące.

Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym. W sobotę 27 maja nastąpi start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema Odcinkami Specjalnymi w rejonie Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego, gdzie w Owidzu pod Starogardem Gdańskim będzie zorganizowana Strefa Serwisowa z wieloma atrakcjami dla lokalnej społeczności.

W niedzielę 28 maja załogi wyruszą na Odcinki Specjalne zlokalizowane na terenach Szwajcarii Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemuda, Luzina i Wejherowa, gdzie dzięki zabiegom wójta p. Ryszarda Kalkowskiego, zorganizowana będzie w Szemudzie Strefa Serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi i obejrzenia z bliska pojazdów uczestniczących w rajdzie. A to wszystko w ramach specjalnego pikniku, którego rozpoczęcie przewidywane jest ok. godz. 13-tej.

Na terenie naszej gminy Odcinek Specjalny będzie przebegał przez teren dwóch sołectw: Przetoczyna i Częstkowa (zob. mapka OS). Zapraszamy do specjalnie utworzonych stref kibica, które zlokalizowane będą w Przetoczynie na boisku wiejskim oraz w rejonie ul. Brukowej (na istniejącej łące).

Meta, wręczenie pucharów i uroczystość zakończenia rajdu odbędzie się w Centrum Gdańska przy ECS-ie 28 maja o godzinie 15:30.

Zapraszamy wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania ścigających się czołowych polskich zawodników rajdowych.

Romuald Przybyt

OS-7-9 SZEMUD – mapka