Szanowni Mieszkańcy!

Uprzejmie informujemy, iż od poniedziałku 1 lipca 2019r. będzie można korzystać z kąpieliska nad jeziorem „Wysoka” w Kamieniu. Tego roku kąpielisko nad jeziorem Wysoka zostało ujęte w serwisie kąpielowym prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą będzie czuwało Gniewińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy będą udzielać pomocy przedmedycznej, nadzorować teren i pilnować porządku.Prosimy o stosowanie się do Ich poleceń.

Z jeziora będzie można korzystać codziennie w godzinach: pon. – pt.: od godz. 10:00 do godz. 18:00 oraz sob. – niedz. : 10:00 – 20:00, aż do końca sezonu czyli do 31 sierpnia.

Wstęp na wyznaczony teren jest bezpłatny.

Pamiętaj! Bezpieczna kąpiel tylko w miejscu strzeżonym!

Bieżące informacje o kąpielisku, aktualne dane w zakresie warunków panujących w kąpielisku (temperatury wodzy, powierza, siły wiatru), profilu wody, ogólnego opisu wody w kąpielisku znajdą Państwo na stronie internetowej Serwisu Kąpielowego, prowadzonego przez Głównego Inspektora Sanitarnego: https://sk.gis.gov.pl/.

Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający oznakowany na mapie Polski – wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk. Zachęcamy do sukcesywnego monitorowania serwisu.

 

Życzymy wszystkim korzystającym z kąpieliska
przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku!