Jak już informowaliśmy, Gmina od dłuższego czasu czyni starania, aby karetka pogotowia z obsadą ratowników stacjonowała w naszej Gminie przez całą dobę i była w każdej chwili do dyspozycji naszych mieszkańców.

W dniu 14.03.2017 odbyło się spotkanie w szpitalu im. Ceynowy w Wejherowie z udziałem Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego z Prezesem Zarządu Szpitala Andrzejem Zieleniewskim, Dyrektorem ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki Beatą Wieczorek-Wójcik oraz reprezentantami szpitala w zakresie obsługi technicznej.
Ustalony został ostateczny termin rozpoczęcia dyżurów karetki na 1.05.2017 r, która będzie stacjonowała w Szemudzie na ul. Wejherowskiej 29 przy budynku, w którym znajduje się również komisariat policji. W tym budynku Gmina użyczy ratownikom lokalu, w którym będą mogli pełnić dyżury przez 24 godz/dobę oraz w którym będzie znajdowało się odpowiednie wyposażenie radiowe i techniczne.

Dyżur pełnić będzie zespół ratowniczy /dwóch wykwalifikowanych ratowników/, mający do dyspozycji nowoczesny, ambulans marki Mercedes co pozwoli na szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy medycznej z terenu naszej Gminy. Ambulans dla Gminy Szemud już jest. To ten prezentowany na zdjęciach, całkowicie nowy.

Stacjonowanie zespołu ratunkowego w Szemudzie to sukces, który przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców całej naszej Gminy. Zdecydowanie skróci się czas dojazdu ratowników medycznych i pomocy osobom, u których pojawią się objawy chorobowe zagrażające ich życiu. To też wpłynie na bardzo szybką interwencję i ratunek osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Romuald Przybyt