W dniu 22 listopada br. w hali widowiskowo – sportowej w Bojanie odbyły się rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu.Trzy mecze i trzy wysokie wygrane spowodowały, że amatorska drużyna Wodomex Bojano zagra w centralnej rundzie Pucharu Polski. Najwięcej emocji można było obejrzeć w ostatnim meczu tej imprezy gdyż był to mecz decydujący o I miejscu.
Zdecydowanym faworytem tego meczu była ekipa SKF Vamos Gdańsk która aktualnie zajmuje 3 miejsce w I lidze futsalu grupy północnej ale to drużyna Wodomexu Bojano pokazała, że w tym dniu jest ekipą bardziej zmotywowaną, zgraną i co najważniejsze skuteczniejszą. Dodam, że na co dzień ekipa z Bojana bierze udział w Kartuskiej lidze piłki halowej która skupia tylko i wyłącznie amatorskie drużyny z Pomorza.Podczas trwania turnieju halę w Bojanie odwiedzili m.in. Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Pan Radosław Michalski, Dariusz Bilicki Przewodniczący Komisji Futsalu, Janusz Leyk Sekretarz oraz Henryk Jaskólski członek Komisji Futsalu i Piłki Plażowej działającej przy Pomorskim Związku Piłki Nożnej.WYNIKI MECZY:


SKF Vamos Gdańsk 2-1 Budmax Przodkowo


KS Bryza Sztutowo 1-7 Wodomex Bojano


Budmax Przodkowo 1-5 Wodomex Bojano


SKF Vamos Gdańsk 8-0 KS Bryza Sztutowo


KS Bryza Sztutowo 5-14 Budmax Przodkowo


Wodomex Bojano 6-4 SKF Vamos GdańskKLASYFIKACJA KOŃCOWA:


I miejsce Wodomex Bojano


II miejsce SKF Vamos Gdańsk


III Budmax Przodkowo


IV miejsce KS Bryza SztutowoDo dalszych rozgrywek Pucharu Polski awansuje tylko zwycięzca powyższego turnieju.W składzie Wodomexu Bojano wystąpili: Dariusz Grubba, Szymon Zając, Daniel Groth, Łukasz Kwaśnik, Paweł Brzuzy, Przemysław Duda, Łukasz Dempc, Maciej Lieske, Mateusz Krajnik, Przemysław Stolz, Dawid Łaga.


Małgorzata Mierzejewska

Galeria