Mieszkaniec naszej gminy Andrzej Mazur z Bojana na co dzień pracownik Komendy Miejskiej Państwowej
Straży Pożarnej w Gdyni, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Gdyni. Również związany z
Ochotniczą Strażą Pożarną w Bojanie, w której jest Naczelnikiem.
5 października 2014 r. w Rakoniewicach podczas XX Jubileuszowych Indywidualnych i Drużynowych
Mistrzostwach Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km wraz z kolegami, strażakami
z Pomorza zajął I miejsce i wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski Strażaków. W kategorii wiekowej
strażaków powyżej 40 roku życia zajął II miejsce.
W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba strażaków z całego kraju, a linię mety przekroczyło 262.
Start i meta biegu usytuowane zostały na rakoniewickim rynku, nieopodal fontanny ze strażakami oraz
Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa.
Bieg w Rakoniewicach był jednocześnie podsumowaniem całorocznego cyklu Pucharu Polski Strażaków w
Biegach Długodystansowych o Puchar Komendanta Głównego PSP. W Pucharze Polski, podobnie jak i w
Mistrzostwach Polski, w kategorii wiekowej strażaków powyżej 40 roku, Andrzej Mazur był drugi.
Biegi to niejedyne zainteresowania i zawody, w których uczestniczy strażak z Bojana. Miesiąc wcześniej,
z drużyną z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni, uczestniczył w XX Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie
Górskim – Karłów 2014, które odbyły się w dniach 5 – 7 września 2014 roku w rejonie Szczelińca
Wielkiego w Górach Stołowych i zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej. Tegoroczne zwycięstwo w
zawodach wysokościowych jest tym cenniejsze, że zostało odniesione z przewagą ponad 9 minut nad drugą
drużyną, którą była reprezentacja Grupy Wałbrzysko – Kłodzkiej GOPR. Łącznie w zawodach wystartowały 22
drużyny reprezentujące GOPR, PSP oraz inne formacje i służby ratownicze a także reprezentanci z