W dniu 27 czerwca 2015 r. rozegrano kolejny turniej MISTRZOSTWA KASZUB promujący starą kaszubską grę w
karty LËS. W turnieju wzięło udział 28 zawodniczek i zawodników grając 4 rundy po 16 rozdań.
Indywidualnie w kategorii kobiet zwyciężyła Halina Kwidzińska ( 16,5 pkt. ), II miejsce zdobyła Danuta
Kwidzińska ( 12,5 pkt. ), III miejsce zajęła Pełkowska Bernadeta ( 10,5 pkt. ). W kategorii panów
zwyciężył Konkol Tadeusz ( 22 pkt. ), a potem kolejno miejsca zajęli Jan Kwidziński ( 19/70 pkt. ),
Szmuda Zenon ( 19/60 pkt. ), Skórowski Andrzej (18,5 pkt.), Kwidziński Albin ( 17,5 pkt. ), Szymański
Wiesław ( 15,5 pkt. ). W kategorii najlepszych par puchary i nagrody Wójta Gminy Szemud zdobyli : I –
Konkol-Szmuda ( 41 pkt. ), II – Skórowski-Kreft ( 32,5 pkt. ), III – Kwidzińska D.-Kwidzińska H. ( 29
pkt. ). Najlepsza drużyna to SAMI SWOI ( 64 pkt. ), II miejsce POMIECZYNO 2 ( 55 pkt. ), III miejsce
zajęła drużyna POMIECZYNO ( 49,5 pkt. ). Wszyscy zawodnicy MISTRZOSTW KASZUB otrzymali od Wójta
Gminy Szemud pana Ryszarda Kalkowskiego koszulki polo reprezentacyjne naszej gminy w tej dyscyplinie
sportu wraz z prośbą o ubieranie ich na wszystkie turnieje gry w karty , tym samym promując naszą gminę
na Kaszubach i nie tylko. W trakcie turnieju wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z kawy i tradycyjnej
drożdżówki oraz smacznej kiełbasy. Po zakończeniu rozgrywek MISTRZOTW KASUB nastąpiło podsumowanie i
wręczenie nagród 10-miesięczych zmagań GRAND PRIX SZEMUDA gry w karty LËS. Kolejne turnieje w
kaszubskiego LËSA rozpoczniemy po wakacjach. W dniu 15 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00 w hali
widowisko0wo – sportowej w Szemudzie rozegrane zostaną MISTRZOSTWA EUROPY gry w karty Baszka Mester