Szanowni Państwo!
Odbyłem spotkania ze wszystkimi dyrektorami szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest Gmina Szemud. Dokonaliśmy wnikliwej analizy wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, a także zapoznałem z ilością zainteresowanych rodziców dotyczącym otwarcia przedszkoli, które w skali Gminy stanowi zaledwie niecałe 2,5%.
Po konsultacji z Gminnym Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem COVID- 19 na terenie Gminy Szemud uznałem, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców oraz o pracowników placówek wszystkie nasze przedszkola i oddziały przedszkolne pozostaną zamknięte.
Zdaję sobie sprawę, że dla części z Państwa to może być spore utrudnienie. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa jest nadal zbyt duże.
W przypadku żłobków i przedszkoli, które w naszej Gminie prowadzą podmioty prywatne, każdy z nich podejmie decyzje autonomicznie.
Na bieżąco monitorujemy sytuację. Decyzję o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zmieścimy z wyprzedzeniem na stronie internetowej oraz poinformujemy rodziców.

Wójt Gminy Szemud
Ryszard Kalkowski