W niezwykle pięknej zimowej i jak z bajki scenerii, w niedzielne popołudnie 10 grudnia 2017r na wzgórzu kościelnym bardzo licznie zebrali się mieszkańcy Koleczkowa, aby wspólnie zapalić światełka na sołeckiej choince. Choć, jak na grudzień przystało, pogoda zimowa, to wszystkich łączyła świąteczna atmosfera, o którą zadbali organizatorzy czyli Rada Sołecka z panem Sołtysem oraz ks. Proboszcz z Parafią.
Spotkanie oczywiście rozpoczęto od zapalenia światełek na choince, które wraz z panem Sołtysem odpalił mały mieszkaniec Koleczkowa – Nikodem. Dzieci ze scholki parafialnej wykonały mały koncert piosenek świątecznych, a niezwykle utalentowany Benek przygrywał na puzonie w akompaniamencie organów, na których zagrała pani organistka.
Wszystkich uczestników, a zwłaszcza tych najmłodszych odwiedził św. Mikołaj, w odzieniu biskupim, a nie bajkowym, który obdarował dzieci słodyczami. Każdy mógł rozgrzać się ciepłą herbatą i kawą oraz skosztować przepysznych ciast.
Tym wydarzeniem zainaugurowaliśmy tegoroczne święta, ale również mamy nadzieję że i piękną tradycję wspólnego odpalania światełek na sołeckiej choince.
Serdecznie dziękujemy bardzo licznie zebranym mieszkańcom za przybycie. Sponsorom za pomoc, a organizatorom za trud włożony w przygotowanie spotkania.

Patrząc na świecącą choinkę, która rozbłyska swym światłem ze wzgórza kościelnego na Koleczkowo życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Do zobaczenia za rok !!!

Arkadiusz Daniluk – Rada Sołecka Koleczkowa