W dniu 6 marca 2013 r. w Smażynie odbył się pogrzeb ś.p. Zbigniewa Engelbrechta – Wójta Gminy Szemud.

Uroczystości pogrzebowe poprzedziło pożegnanie z Gminą Szemud, podczas którego trumna z ciałem Zmarłego, w asyście strażaków OSP, odwiedziła największe miejscowości na naszym terenie od Koleczkowa, Bojana przez Kielno i Szemud, aby na koniec zatrzymać się na chwilkę przy Urzędzie Gminy w Szemudzie, przed którym cześć swojemu szefowi oddali pracownicy. Następnie trumna, mijając po drodze rodzinne Częstkowo, została przewieziona do Smażyna, gdzie odbyła się ceremonia pogrzebowa.

W ostatniej drodze Panu Wójtowi towarzyszyli – oprócz najbliższych, rodziny i przyjaciół – przedstawiciele władz państwowych i kościelnych, delegacje samorządowe z sąsiednich miast i gmin (m. in. z Gdyni, Redy, Rumi, Miasta Wejherowa, gminy Wejherowo, Lini, Luzina) na czele z ich włodarzami, samorządowcy z podhalańskiej gminy Spytkowice, przedstawiciele Związku Podhalan oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, przedstawiciele związków i stowarzyszeń międzygminnych, przedstawiciele instytucji publicznych, Policji, licznie przybyli przedstawiciele braci strażackiej, uczniowie i dyrektorzy szkół, członkowie organizacji społecznych, sołtysi, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele świata kultury i sztuki, współpracownicy i mieszkańcy Gminy Szemud.


Składamy serdeczne podziękowanie księżom za uroczystą mszę św. w intencji Zmarłego, strażakom i Policji za ogromny wkład w zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przebiegu uroczystości żałobnych, a wszystkim, nie pomijając nikogo, za złożone wyrazy współczucia, listy kondolencyjne, wiązanki kwiatów i wzruszające przemówienia.Przewodniczący Rady Gminy Szemud

Zastępca Wójta Gminy Szemud

oraz pracownicy Urzędu Gminy

Galeria