Uwaga! Nadchodzi wichura

Meteorolodzy ostrzegają – w bieżącym tygodniu zacznie wzmagać się silny wiatr. W porywach może dochodzić nawet do 100 kilometrów na godzinę.11.12.2014 (czwartek)

Na Wybrzeżu wiatr dość silny i porywisty, od 30-40 km/h, w porywach do 75 km/h, a w strefie nadmorskiej od 40 km/h do 50 km/, w porywach lokalnie do 90 km/h.12.12.2014 (piątek)

Na Wybrzeżu wiatr dość silny i porywisty, okresami bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h na Wybrzeżu zachodnim i do 100 km/ h na Wybrzeżu wschodnim.13.12.2014 (sobota)

Na północy kraju wiatr dość silny i porywisty, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h.
(źródło informacji: IMGW-PIB)


Mieszkańcu naszej Gminy, jeśli nie musisz, to lepiej nie wychodź z domu. Koniecznie trzeba także pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów na podwórkach, tarasach czy balkonach. Kierowcy – w miarę możliwości starajcie się nie stawiać swoich samochodów w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej.


Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Są to poradniki, które zawierają najważniejsze informacje dotyczące zagrożeń w okresie zimowym oraz zasady postępowania w przypadku ich wystąpienia:


Poradnik WICHURY


Poradnik ZIMA


Poradnik PODRÓŻ ZIMĄ SAMOCHODEMSzczegółowe informacje o pogodzie i ostrzeżeniach dostępne są na stronie Serwisu pogodowego IMGW –
www.pogodynka.pl


Mirosława Sikora