W niedzielne popołudnie w historycznym Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się uroczysta gala plebiscytu „Kobieta Sukcesu”. Wśród laureatek znalazła się starosta wejherowski Gabriela Lisius. Ideą plebiscytu, organizowanego od ponad dwudziestu lat, jest wyróżnienie i nagrodzenie kobiet, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia.

2016-04-11_kobieta_sukcesu2

W tegorocznej, 21. edycji konkursu, statuetkami i dyplomami uhonorowanych zostało 10 pań z województwa pomorskiego za osiągnięcia zawodowe oraz działalność społeczną. Dodatkowo dwie panie otrzymały specjalne wyróżnienia za okres dwudziestolecia. Nagrody laureatkom wręczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.


– Jestem dumna, że mogłam znaleźć się w gronie tak wyjątkowych kobiet – mówiła starosta wejherowski Gabriela Lisius. – To miłe kiedy człowiek jest doceniany za to co robi, a jeszcze milej kiedy zauważają to inni. Jednak ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie przyjaciół i rodziny, którym bardzo serdecznie w dniu dzisiejszym dziękuję.


W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatu wejherowskiego: członkpwoe zarządu Jacek Thiel oraz Kazimierz Bistroń.

Plebiscyt „Kobieta Sukcesu” to konkurs organizowany od 1995 r., w którym wyróżniane są kobiety za działalność we wszystkich dziedzinach życia, od biznesu, kultury, polityki, aż po naukę, sport i działalność społeczną. Organizatorem Plebiscytu jest Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, a patronat honorowy sprawuje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Gabriela Lisius – z samorządem powiatowym związana jest od początku jego funkcjonowania tj. od 1998 r. W latach 2000-2002 była Etatowym Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za przeprowadzenie reformy oświaty w szkołach ponadgimnazjalnych. W latach 2002-2006 pełniła funkcję Wicestarosty odpowiadając za sprawy oświaty, zdrowia, opieki społecznej i kultury. W 2010 r. ponownie powierzono jej funkcję Etatowego Członka Zarządu. Tym razem nadzorowała pracę takich wydziałów jak gospodarki nieruchomościami, architektury i budownictwa, ochrony środowiska i geodezji. Od 1 grudnia 2014 r. pełni funkcję starosty wejherowskiego.


Od lat znajduje czas na pracę społeczną. Od 2001 r. jest członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża, a od 2007 r. pełni funkcję prezesa oddziału wejherowskiego. Od 2002 r. należy do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Za działalność społeczną została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

[źródło: portal gwe24.pl]

W imieniu władz Gminy Szemud serdecznie gratulujemy!