W dniu 29.06.2014r. po raz kolejny otworzyliśmy ogólnodostępną plażę w Kamieniu przy jeziorze Wysoka (Wycztok). Bezpieczeństwo przy wspomnianym akwenie będzie zapewniało Wejherowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 zaś w sobotę i niedzielę w godz.9.00-20.00.

W związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie dotyczącym bezpiecznego korzystania z kąpieliska Gmina Szemud w br. organizuje także bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania nad otwartym akwenem wodnym, natomiast w weekendy planuje się również organizację turniejów piłki plażowej.


Ponadto informujemy, iż zmianie uległ stan drogi dojazdowej tj. nawierzchnia szutrowa została zastąpiona dywanikiem asfaltowym na całym odcinku Kowalewo-Kamień. W związku z tym Gmina Szemud prowadzi negocjacje z przewoźnikiem linii PKS, aby w okresie funkcjonowania plaży strzeżonej zapewnić letnikom oraz mieszkańcom lepszy dojazd na plażę. O uruchomieniu takiej linii natychmiast Państwa poinformujemy.


Milena Czoska