Głosuj na
rolników, gospodynie, koła gospodyń
i gospodarstwa agroturystyczne z naszej Gminy.

Od piątku, 22 kwietnia rozpoczął się wielki plebiscyt Mistrzowie Agro 2016, który „Dziennik Bałtycki” prowadzi wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Honorowym patronatem akcję objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Plebiscyt jest prowadzony w czterech kategoriach:
Rolnika Roku, Gospodynię Roku, Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich i Najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne. 

Uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców plebiscytu odbędzie się podczas najważniejszego w tym roku rolniczego wydarzenia na Pomorzu, jakim będą jubileuszowe, XXV Targi Rolno-Przemysłowe i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. Kandydatów do udziału w plebiscycie nominował Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Doradcy i specjaliści z PODR w ten sposób docenili pracę i aktywność kandydatów. W czasie trwania głosowania uczestnicy plebiscytu będą prezentowani na stronach tygodników powiatowych dołączanych do „Dziennika Bałtyckiego” /Gryf Wejherowski/ w każdy piątek, a także w internecie na stronach  serwisów www.naszemiasto.pl. Lista kandydatów nie jest zamknięta. Organizatorzy czekają  także na nominacje, które może zgłosić każdy mieszkaniec. Jeszcze do 2 maja włącznie można zgłaszać rolników, gospodynie, koła gospodyń i gospodarstwa agroturystyczne, które Waszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Nominacje można zgłaszać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 797 001 047. 

Zgłoszeni dodatkowo kandydaci zostaną dołączeni do grona uczestników plebiscytu po uzyskaniu akceptacji kapituły plebiscytu z udziałem ekspertów z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Zaszczytne tytuły i medialny rozgłos to nie wszystko. Na zwycięzców plebiscytu czekają także wartościowe nagrody. Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca w kulminacyjnym momencie jubileuszowych, XXV Targów Rolno-Przemysłowych i Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu.

Głosowanie trwa do środy, 18 maja br., do północy.

Zgłoszonymi kandydatami z każdej kategorii  z Gminy Szemud są:

  1. ROLNIK ROKU – Ryszard Parchem Leśno

Głosuj wysyłając SMS pod nr 72355 o treści AGW.5

  1. GOSPODYNI ROKU – Teresa Szymańska Szemud

Głosuj wysyłając SMS pod nr 72355 o treści AGW.18

  1. NAJPOPULARNIEJSZE KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH – KGW Leśno

Głosuj wysyłając SMS pod nr 72355 o treści AGW.21

  1. NAJPOPULARNIEJSZE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE – „DAJAK” Koleczkowo

Głosuj wysyłając SMS pod nr 72355 o treści AGW.33

Możesz kontrolować przebieg plebiscytu oraz dowiedzieć się więcej szczegółów na stronie:

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/mistrzowie-agro/a/mistrzowie-agro-2016-glosuj-na-rolnikow-gospodynie-kola-gospodyn-i-gospodarstwa-agroturystyczne,9900066/

Przypominamy, ze do 2 maja włącznie można jeszcze zgłaszać  kandydatów pod wyżej podany nr telefonu.