W dniu 25 kwietnia br. w Rewie odbyła się konferencja prasowa, z udziałem włodarzy gmin – członków Forum NORDA, otwierająca tegoroczny sezon turystyczny na obszarze NORDY. Naszą gminę reprezentował p. Krzysztof Brzezicki, pełniący funkcję wojta.
Podczas konferencji zaprezentowano nowe materiały promujące nasze walory turystyczne i gospodarcze. Szczegółowe informacje na ten temat oraz materiały konferencyjne zamieszczono na stronie internetowej Forum NORDA.

13 września 2011r. zostało powołane do życia Metropolitarne Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA, które skupia gminy i powiaty z północnego Pomorza w tym Gminę Szemud.

Celem powstania Forum jest zacieśnianie metropolitarnych więzi wspólnot Samorządowych Województwa Pomorskiego oraz rozwój i współpraca m.in. w zakresie, edukacji, turystyki, gospodarki komunalnej, bezpieczeństwa oraz strategii i rozwoju.

W ramach Forum został powołany prężnie działający zespół ds. promocji turystycznej Metropolitarnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. Jednym z działań zespołu ds. promocji było zorganizowanie wspólnej konferencji promującej atrakcje turystyczne gmin i powiatów NORDA, która odbyła się 25 kwietnia 2013r. w Rewie.
Podczas konferencji zaprezentowano wspólną wystawę fotograficzną atrakcji turystycznych gmin i powiatów NORDA, którą w okresie letnim będzie można podziwiać w poszczególnych miastach, powiatach i gminach.


Przez całe lato, począwszy od czerwca do września, publikowany będzie wspólny plakat informujący o imprezach i wydarzeniach odbywających się u poszczególnych członków NORDA.
Łączy nas bardzo wiele, nie tylko nadmorskie położenie, natura ale również bogata i różnorodna oferta kulturalna, rekreacyjna, sportowa i edukacyjna. Dlatego wspólnie zapraszamy mieszkańców i turystów do odwiedzenia naszych stron. Z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Galeria