Igor i Hubert w czołówce W miniona sobotę (25 kwietnia) odbył się I Turniej o Puchar Klubu Szachowego
Gambit Szemud. W klasyfikacji do lat 8 III. miejsce zajął Igor Walczak z Przedszkola nr 26 w Elblągu,
natomiast w klasyfikacji do lat 10 II. miejsce jego brat – Hubert Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 16.
Turniej zorganizowany został przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Klub
Sportowy Gambit Szemud. W imprezie wzięło udział 20 młodych szachistów z takich miast jak Gdynia,
Gdańsk
Tczew, Szemud, Żukowo oraz Elbląga. Rozgrywki odbyły się w jednej grupie, systemem szwajcarskim – 15
minut
dla zawodnika na dystansie 7 rund, natomiast klasyfikacja miała miejsce w trzech grupach wiekowych do
8,
10 i 12 lat. W klasyfikacji do lat 8 3. miejsce zajął Igor Walczak z Przedszkola nr 26 Elbląg,
natomiast w
klasyfikacji do lat 10 3. miejsce zajął Hubert Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 16. Organizatorzy
turnieju
przygotowali puchary i nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych oraz
medale i
dyplomy dla wszystkich uczestników. Wspomnieć należy również miłą i przyjazną atmosferę jak panowała
podczas całego turnieju, profesjonalne przygotowanie i sprawną organizację przebiegu rozgrywek oraz
słodki
poczęstunek jaki został przygotowany dla wszystkich zawodników, opiekunów oraz rodziców.
Ryszard Borawski

Zapraszamy już w czerwcu na XVII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Szemud. Pozdrawiam, Hanna