„Wygraj szansę” to ogólnopolski konkurs dydaktyczno-kulturalny dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej, głównie z małych miasteczek i wsi. Konkurs, którego celem jest odkrywanie lokalnych talentów wokalnych, organizowany jest pod patronatem Agencji Telewizyjno Estradowej TV MEDIA W Łodzi, w ramach programu „Trzeźwość na co dzień”.18 października br.w Wiejskim Ośrodku Kultury w Szemudzie odbyły się eliminacje gminne do konkursu.


W przeglądzie wzięło udział czworo uczniów. Młodzi piosenkarze przygotowali piosenki z repertuaru zespołu „Dwa plus jeden”, „Bajm” oraz Majki Jeżowskiej, z podkładem muzycznym i słowami dostarczonymi przez organizatora.


Zmagania młodych wokalistów oceniało jury w składzie: ks.dr hab.Robert Kaczorowski, Tomasz Becker oraz Alicja Szarafin-Grządkowska.


Zwyciężył dwunastoletni Radosław Ellwart ze Szkoły Podstawowej w Częstkowie, który pod kierunkiem Pani Katarzyny Rak przygotował i zaśpiewał piosenkę pt. „Chodź , pomaluj mój świat”.

Wyróżnienia otrzymały:

• Paulina Paczoska z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie za wykonanie piosenki „Najpiękniejsza w klasie”

• Honorata Polaszek z Gimnazjum w Szemudzie – za „Piechota do lata”

• Agnieszka Brzozowska ze Szkoły Podstawowej w Łebnie również za wykonanie piosenki „Najpiękniejsza w klasie.


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, natomiast Radek będzie reprezentował Gminę Szemud 28 października br. w Gdyni.


A.Szarafin-Grządkowska

Galeria