W dniu 16 stycznia br. w Hali Sportowej w Bojanie odbył się II Turniej Służb Mundurowych o Puchar Przechodni Wójta Gminy Szemud. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów na czele z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku jak i Komendą Powiatową z Wejherowa. Prócz nich zobaczyć moglismy również drużynę Komendy Miejskiej w Gdyni, Aresztu Sledczego w Wejherowie, Straży Granicznej z Władysławowa, Marynarki Wojennej z Gdyni, Komendy Policji Gdynia – Oksywie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Bojana oraz zwycięzce pierwszej edycji turnieju Ochotniczą Straż Pożarną z Częstkowa.

            Wszystkie zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w których rywalizacja przebiegała wg zasady „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły uzyskały awans do półfinału, natomiast drużyny z dalszych miejsc walczyły o miejsce 5.  i 7.

            W meczu o miejsce 3. lepszym okazał się zespół SG Władysławowo, który pokonał AŚ Wejherowo. W finale choć bardzo zaciętym zwyciężył obrońca tytułu sprzed roku, zespół OSP Częstkowo, który pokonał MW Gdynia.

            Prócz pamiątkowych statuetek dla wszystkich uczestników turnieju nagrody indywidualne z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie Pani Beaty Perzyńskiej oraz Wójta Gminy Szemud odebrali, Najlepszy Strzelec Turnieju, Mateusz Dampc oraz Najlepszy Bramkarz, Marcin Cichoń.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Częstkowie
  2. Marynarka Wojenna w Gdyni
  3. Straż Graniczna we Władysławowie
  4. Areszt Śledczy w Wejherowie
  5. Komenda Policji Miejskiej w Gdyni
  6. Ochotnicza Straż Pożarna w Bojanie
  7. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie
  8. Komenda Policji w Gdyni – Oksywie
  9. Komenda Wojewódzką w Gdańsku

Jakub Potrykus

Galeria zdjęć