W poniedziałek 12 grudnia w Wejherowie odbyła się uroczystość przekazania oznakowanych radiowozów dla policji, które były sfinansowane w znacznej części przez samorządy Powiatu Wejherowskiego. W tym wydarzeniu uczestniczył Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski reprezentant samorządu, który również wniósł wkład finansowy na 2 samochody. Dzięki temu policja z naszej Gminy wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy Kia Ceed.
Razem funkcjonariusze z Powiatu Wejherowskiego wzbogacili się o 9 nowych radiowozów oznakowanych. Zakup pojazdów był możliwy dzięki sfinansowaniu w części przez samorządy powiatu wejherowskiego, pozostałą kwotę pokryła Komenda Główna Policji.

Uroczystość odbyła się na Placu Wejhera w Wejherowie przed Ratuszem Miejskim, gdzie uroczyście przekazane zostały pojazdy służbowe. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz kapelan wejherowskiej jednostki. Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska złożyła podziękowania Prezydentowi Miasta Wejherowa, Burmistrzowi Miasta Reda i Rumia oraz wójtom Gmin: Łęczyce, Szemud, Linia, Luzino i Gniewino, które w części sfinansowały zakup radiowozów.

Nowe radiowozy, specjalnie przygotowane na potrzeby Policji, trafią do policjantów z Wejherowa, Redy, Rumi, Szemuda i Lini, Łęczyc i Luzina.
Nie trzeba nikogo przekonywać jak wpłynie to na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w powiecie oraz w Gminie Szemud.
Karetka pogotowia w Szemudzie
Skoro o bezpieczeństwie mowa, to pragniemy poinformować, że od początku lata przyszłego 2017 roku /prawdopodobnie od maja-czerwca/ w naszej gminie będzie stacjonowała karetka pogotowia wraz z pełną obsadą ratowników. Nowoczesna karetka pogotowia będzie pełniła dyżur 24 godz. na dobę i będzie stacjonowała w Szemudzie przy budynku policji. Czas dojazdu karetki na wezwanie do każdej miejscowości w naszej Gminie zostanie maksymalnie skrócony. Oby jak najrzadziej musiała wyjeżdżać na wezwania.

Roman Przybyt