Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób organizuje 6 grudnia 2019 r. Inspektorat ZUS w Wejherowie wraz Izbą Administracji Skarbowej
Od 1 stycznia 2019 r. właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Składki obliczają od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu.
W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS”. Wyjaśnimy również ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS-u”
Natomiast przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej przybliżą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych w roku 2019 i 2020.
Szkolenie rozpocznie się o godzinie 09.00 i potrwa około 2 godzin.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: zaneta.grzybek@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 58 572-97-17.

Krzysztof Cieszyński
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego