W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Także Polacy coraz bardziej przekonują się do tych urządzeń. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online.
Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania.

Dlatego tym bardziej miło Nam ogłosić, iż Biblioteka Publiczna Gminy Szemud została wybrana do ogólnopolskiego projektu „Tablety w Twojej bibliotece”.

W ramach tego programu udało się Nam pozyskać aż 6 tabletów Apple iPad Air 16GB Wi-Fi oraz następujące akcesoria: ramkę – stojak, linkę stalową do fizycznego zabezpieczenia tabletów, czujnik lasso oraz centralkę alarmową do zabezpieczenia elektronicznego, rysiki, słuchawki stereofoniczne z mikrofonem, etui, przejściówkę do rzutnika (całkowita wartość otrzymanego sprzętu 11 792,00) wraz z pakietem edukacyjnym: aplikacje wraz z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie.

Bibliotekarze wzięli również udział w szkoleniu stacjonarnym, na którym zgłębili tajniki iPadów.


Serdecznie zachęcamy wszystkich do odwiedzin w bibliotece i korzystania z tabletów.


Iwona Piastowska

Załączniki