UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu

W związku z intensywnie postępującymi pracami przy budowie Trasy Kaszubskiej S-6, Wykonawcy inwestycji planują w najbliższym czasie wprowadzić znaczące zmiany w organizacjach ruchu na drogach gminnych przecinających się z placem budowy, w tym zamknięcia niektórych z dróg.

Obecnie wprowadzono już zmianę przebiegu przejazdu ul. Przetoczyńską w Częstkowie oraz
ul. Marchowską i ul. Polną w Koleczkowie – nowy przejazd przebiega z wykorzystaniem wybudowanej przez Wykonawców infrastruktury drogowej (drogi serwisowe i techniczne). Zamknięto także przejazd ul. Jeziorną w Koleczkowie i obecnie objazd drogi przebiega poprzez ulice: Józefa Treder, Spacerową i Partyzantów Koleczkowskich w Kielnie oraz ulice Kieleńską i Uberfelta w Koleczkowie.

W okresie jesiennym planowane są dalsze zmiany w ruchu drogowym:
1. Zamknięcie ciągu drogowego ul. Kieleńska w Koleczkowie i ul. Partyzantów Koleczkowskich w Kielnie
– objazd poprzez drogę powiatową nr 1405G Szemud – Karczemki oraz drogę wojewódzką nr 218.
2. Zamknięcie ciągu drogowego ul. Partyzantów Koleczkowskich w Kielnie i ul. Czynu Tysiąclecia w Bojanie – objazd poprzez drogę powiatową nr 1405G Szemud – Karczemki oraz drogę wojewódzką nr 218
3. Zamknięcie ul. Wołoszyna w Bojanie w zakresie prowadzonych prac – dojazd drogami boczymi.
4. Zmiana przebiegu przejazdu ul. Wczasową w Koleczkowie – z wykorzystaniem drogi technicznej.
5. Zmiana przebiegu przejazdu ul. Chylońską w Kamieniu – z wykorzystaniem drogi technicznej.

Powyżej przedstawione zmiany są obecnie na etapie projektowania i opiniowania przez zarządców dróg. Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu dopuszczalne będzie dopiero po zatwierdzeniu ich przez Starostę Powiatu Wejherowskiego. W ramach projektów przewidziano ustawienie odpowiedniego oznakowania drogowego wskazującego trasy objazdu.

Żywimy nadzieje, iż zrozumieją Państwo konieczność wprowadzenia tak drastycznych zmian w ruchu drogowym, gdyż są one konieczne do kontynuacji budowy Trasy Kaszubskiej. Utrudnienia potrwają do końca budowy trasy S-6, która planowana jest do oddania na jesień 2021 roku.

Aktualności w zakresie postępów budowy oraz wprowadzanych zmian w organizacji ruchu mogą Państwo śledzić na dedykowanych stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:
www.s6luzino-szemud.pl
www.s6szemud-gdynia.pl
W razie dodatkowych pytań służymy także pomocą w Urzędzie Gminy w Szemudzie tel. (58) 676-44-58.

Referat Gospodarki Komunalnej