Urząd Gminy Szemud informuje, iż od dnia 11 marca 2018 roku PKS Gdynia S.A. wprowadzi zmiany w rozkładzie jazdy autobusów na liniach 631 i 672. Zmiany obejmą wprowadzenie nowych kursów oraz drobne zmiany w godzinach odjazdów.

Na linii 631 Szemud – Przetoczyno zostanie wprowadzony nowy kurs autobusowy z Szemuda do Przetoczyna przez Czarną Dąbrowę (czyli przez drogę wojewódzką nr 224) o godzinie 14:30.

Na linii 672 Szemud – Gdańsk Osowa przez Kielno, Chwaszczyno planowane jest wprowadzenie nowego połączenia Szemud – Kielno o godzinie 16:50. Połączenie zastąpi dotychczasowy kurs o danej godzinie na trasie Szemud – Gdańsk Osowa. Dodatkowo wszystkie kursy w kierunku Szemuda przyśpieszone zostaną o 1 minutę. Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów na trasie linii 672 podyktowane są potrzebą dostosowania odjazdów autobusów do występujących potrzeb i są zintegrowane z nowym rozkładem jazdy pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, co umożliwi przesiadkę na pętli Gdańsk Osowa do pociągów kursujących po trasie PKM.

Szczegółowe informację o wprowadzonych zmianach oraz aktualne rozkłady jazdy można uzyskać na stronie przewoźnika www.pksgdynia.pl lub poprzez infolinię prowadzoną przez PKS tel. 801-11-22-11.

Roman Chustak