VII Turniej Wiejskich Ośrodków Kultury – Szemud 2014

W dniu 23 stycznia 2014 r. w Hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbył się turniej wiejskich ośrodków kultury z terenu powiatu wejherowskiego. Udział wzięło pięć drużyn reprezentujących GOK Gościcino, GDK Linię, WOK Łebno, WOK Kielno i Biblioteka Szemud.
Na początku wszystkich uczestników turnieju powitał pan Bogusław Napieralski – Dyrektor Gminnego Centrum, Sportu i Rekreacji w Szemudzie, który życzył wszystkim dzieciakom miłej i wspaniałej zabawy.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali pani Karina Treder i pan Leszek Walkowiak – instruktorzy Centrum Kultury, a poszczególne konkurencje oceniała komisja konkursowa w składzie: pan Tomasz Stein – przewodniczący oraz pani Teresa Szczodrowska i pan Wojciech Malinowski.
W ramach turnieju rozegrano siedem konkurencji sprawnościowych oraz dwie artystyczne. Najwięcej emocji wzbudził konkurs bieg z balonem oraz tor przeszkód. Liczni przybyli kibice prześcigali się w sposobie wyrażenia swego poparcia. Były pomysłowe transparenty, dowcipne okrzyki i wspaniała sportowa atmosfera.
Konkursy na oryginalny strój karnawałowy oraz na najlepsze wykonanie nowoczesnego układ tanecznego również wzbudziły duże zainteresowanie publiczności.
Po przeprowadzeniu wszystkich konkursów zawodnicy i kibice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów,
W oczekiwaniu na oficjalne wyniki jury, odbył się wspaniały koncert koła gitarowego pod kierunkiem pani Kariny Treder.
Na zakończenie turnieju przybyła pani Joanna Panek – Zastępca Wójta Gminy Szemud, która serdecznie pozdrowiła dzieci i życzyła wszystkim udanych ferii zimowych. Następnie pogratulowała młodym zawodnikom osiągnięć turniejowych i wręczyła im pamiątkowe dyplomy, statuetki i puchary.
Oto lista zwycięzców drużynowych w poszczególnych konkursach:
– rzut krążkiem na słupek – Linia
– wyścig z rakietką – Kielno
– bieg z balonem – Kielno
– bieg na czworakach – Linia
– wyścig taczek – Linia
– rzut piłką do kosza – Kielno
– tor przeszkód – Łebno
– strój karnawałowy – Linia
– układ taneczny – Gościcino

Należy odnotować, iż najwięcej punktów zdobyła i cały turniej wygrała drużyna Wiejskiego Ośrodka Kultury w Kielnie. Jednak dla dzieci ważniejsza od zajętego miejsca była wspólna zabawa.
Organizatorzy serdecznie dziękują panu Wojciechowi Malinowskiemu za pomoc przy organizacji turnieju, strażakom OSP Szemud za dyżur w punkcie medycznym oraz panu Adamowi Galas – Dyrektorowi PKS Wejherowo za bezpłatne przywiezienie dzieci z Łebna i Kielna na turniej do Szemuda.
Zapraszamy wiejskie ośrodki i domy kultury do wspólnej zabawy w okresie ferii zimowych już w przyszłym roku. Mam nadzieję, że uczestników będzie jeszcze więcej.

Leszek Walkowiak

Galeria