W dniu 11 stycznia br. w Wiejskim Ośrodku w Kielnie odbyły się gminne eliminacje Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, w którym wzięły udział trzy koła: KGW Leśno, KGW Przetoczyno oraz KGW Szemud.


Członkinie zaprezentowały swój talent wokalny, aktorski oraz kulinarny w pięciu konkurencjach m.in. przygotowały produkty tradycyjne, spośród zaproponowanej listy produktów m.in. purcle kaszubskie (pączki), kaszubski sernik z ziemniakami, młodzowy kuch z kruszonką oraz planszę ukazującą wydarzenie roku w kole – fotoreportaż, a także zaśpiewały, zatańczyły oraz zaprezentowały sztukę ludową w modzie.


Jury w składzie
Tomasz Fopke – Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie,
Aleksandra Perz – Radna Gminy Szemud
Alicja Szarafin-Grządkowska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia UG Szemud
wyłoniło spośród trzech drużyn, Koło Gospodyń Wiejskich w Leśnie, które będzie reprezentowało Gminę Szemud podczas XV Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Gniewinie.


Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski uhonorował członkinie nagrodami w postaci czeków gotówkowych na zakup upominków rzeczowych.


Gratulujemy wszystkim kołom pomysłowości i dziękujemy za zaangażowanie w rozwój kultury regionalnej, a zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kibicowania KGW Leśno podczas Powiatowego Turnieju KGW, który odbędzie się 18 stycznia br. o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Bibliotece w Gniewinie, ul. Sportowa 1.

Ponadto informuję, że Wójt Gminy Szemud zapewnia autobus do przewozu osób zainteresowanych udziałem w turniejem w roli widowni, w przypadku pytań proszę o kontakt z pracownikiem Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia UG Szemud – Beatą Węzeł tel. 58 676-44-47.


Trzymamy kciuki za koło reprezentujące Gminę Szemud i życzymy wygranej!!!


B. Węzeł

Galeria