Co roku, w okresie świątecznym pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szemudzie przygotowują wigilię dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.

Już od kilku lat mamy przyjemność obchodzić to spotkanie w Centrum Seniora Barbara w Szemudzie. W tym roku również, dzięki uprzejmości Państwa Barbary i Stanisława Kowalewskich oraz Pani Katarzyny Mitkiewicz wigilia odbyła się w tym pięknym domu seniora.

Dla uczestników przygotowano stół wigilijny, na którym znalazło się wiele potraw. Przepyszny barszcz, pierogi, ryby oraz inne przysmaki przypadły do gustu wszystkim uczestnikom i gościom. Ten dzień był dla nich dniem wyjątkowym, mogli w świątecznej atmosferze podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie świętować Boże Narodzenie. Podczas uroczystości Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard Kalkowski oraz proboszcz ks. Robert Kaczorowski łamiąc się opłatkiem złożyli mieszkańcom życzenia świąteczne. Spotkanie uświetnił występ dzieci z Zespołu Przedszkolnego w Szemudzie pod opieką Pani Agaty Plichta i rodziców. Jasełka, które mogliśmy przeżywać razem z dziećmi, wprowadziły wszystkich w świąteczny i radosny czas Bożego Narodzenia. Jeszcze raz dziękuję Pani Agacie, dzieciom i rodzicom za przygotowanie jasełek dla uczestników wigilii.

Nie wszyscy podopieczni, z uwagi na stan zdrowia lub wiek mogli przybyć na to spotkanie. Dlatego w ostatnich dniach grudnia 2018 roku pracownicy socjalni odwiedzili ponad 90 osób, którym zostały przekazane paczki świąteczne oraz życzenia. Każde spotkanie było dla nich wielką radością i możliwością podzielenia się swoimi, jakże dla nich ważnymi sprawami.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby w naszym życiu światło Gwiazdy Betlejemskiej rozpraszało ciemności, a dobro zawsze zwyciężało zło.

Justyna Bieszk
p.o. Kierownika GOPS