W dniu 5 stycznia 2014 r. w hali widowiskowo – sportowej w Szemudzie rozegrano turniej gry w karty BAŚKA. W zawodach wzięło udział 36 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Frankowski Wacław z drużyny GRYF Donimierz ( 108/10 pkt. ), II miejsce zajął Bojke Zygmunt z drużyny SPECJAL (100/10 pkt. ), III miejsce zajął Wendt Stanisław z drużyny KAMIEŃ ( 77/10 pkt. ). Najlepszym zespołem okazała się drużyna SPECJAL Szemud w składzie Kreft Roman, Hewelt Marek, Bojke Zygmunt, Skelnik Gerhardt, Skórowski Andrzej ( 206/24 pkt. ). Zgodnie z Regulaminem GRAND PRIX o klasyfikacji drużynowej stanowią trzy najlepsze wyniki w danej drużynie. Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski wręczył najlepszym graczom puchary oraz złożył obecnym życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.