W sobotę 11 października br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbył się już XV Turniej Szachowy
o Puchar Wójta Gminy Szemud.
Grano na dystansie 7 rund, w tempie 15 minut na zawodnika na partię. Na starcie stawiło się 24
zawodników: z Kwidzyna, Pruszcza, Gdyni, Gdańska, Lipusza, Kartuz, Jagatowa, Lęborka i Szemuda. Listę
startową otwierał Stefan Brylowski. Ku radości organizatorów przybyła również szachowa młodzież
(najmłodszy uczestnik turnieju, Szymon Malinowski, miał zaledwie 7 lat). Najstarszym zawodnikiem
turnieju był Pan Ryszard Jackowski, który w tym roku skończył 83 lata! Nie zabrakło szachowych rodzin.
W turnieju uczestniczyły także dwie Panie.
Zmagania przebiegały w sportowej atmosferze. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich doskonałą kawą i
herbatą oraz słodycze.
Zwycięzcą turnieju okazał się jedenastoletni Paweł Teclaf z Kartuz (6,5 punkta), który w zeszłym roku
zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 10 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!
Tuż za nim uplasowało się aż czterech zawodników z dorobkiem 5 punktów. O drugim i trzecim miejscu,
które zajęli odpowiednio Andrzej Błaszczuk i Agnieszka Błaszczuk, zadecydowała punktacja pomocnicza.
Dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe odebrali również zwycięzcy w klasyfikacjach: do lat 8, 10 i
12.
W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za przybycie, miłą atmosferę i sportową