W minioną niedzielę 25 października został rozegrany już XVIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Szemud.
Wszystkich uczestników turnieju, rodziców i osoby towarzyszące przywitała Pani Barbara Siemek –
Pawłowska Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia w Szemudzie. Wspomniała również o sobotnim
wywiadzie telewizyjnym z byłym Mistrzem Świata, obecnym politykiem Garri Kasparowem i profesjonalnymi
słowami otworzyła XVIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Szemud.
Startowało 68 zawodników, najlepszym okazał się Piotr Bieluszewski z KSz Start Elbląg, zdobywając 8
punktów na 9 możliwych. Najstarszym zawodnikiem 76 – letni Czesław Leś z Gdańska.
Grupę do lat 12 wygrał Filip Gawrylczyk UKS Korona Gdańsk, grupę do lat 10 Karol Dembicki TKKF Rzemyk
Gdynia, grupę do lat 8 Szymon Malinowski TKKF Rzemyk Gdynia. Warto podkreślić, że Szymon zajął również
22 miejsce w turnieju głównym.
Na zakończenie szachowej rywalizacji przybyła Pani Joanna Panek Zastępca Wójta Gminy Szemud.
Najlepszym wręczyła puchary i medale oraz cenne nagrody finansowe. Wszystkie dzieci otrzymały
pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dla zawodników, organizatorzy turnieju Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie i Klub
Szachowy „Gambit” Szemud przygotowali napoje i słodki poczęstunek. W wolnych chwilach uczestnicy mogli
odreagować grając w tenisa stołowego.
Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4673/index.html i poniżej:
Wyniki – runda 9

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 2 k Bieluszewski, Piotr
POL R 2076 8,0 42,00 54,00 7 42,5
2 1 FM Kot, Jerzy
POL R 2084 7,0 44,50 57,50 7 38,0
3 8 I+ Brylowski, Marian
POL R 1966 7,0 41,00 52,00 7 35,0
4 6 I+ Brylowski, Stefan
POL R 1991 7,0 38,00 49,00 6 36,5
5 20 I Godzwon, Iwo
POL R 1598 6,5 42,50 53,00 6 36,0
6 10 I+ Garbowski, Jakub
POL R 1914 6,5 39,00 50,00 6 32,5
7 5 FM Walkusz, Witoslaw
POL R 1998 6,5 39,00 49,50 6 33,0
8 14 I++ Belczewski, Jacek
POL R 1784 6,5 37,50 48,50 6 32,5
9 7 I+ Kindler, Przemysław
POL R 1984 6,0 44,00 56,00 6 35,0
10 4 k Jurkiewicz, Krzysztof
POL R 2036 6,0 42,00 54,00 6 36,0
11 9 I Putlak, Wojciech
POL R 1943 6,0 40,00 52,00 5 34,0
12 3 k Lewandowski, Mirosław
POL R 2060 6,0 39,50 50,50 5 31,5
13 19 I Dobrowolski, Henryk
POL R 1620 6,0 37,50 49,50 6 31,0
14 12 II+ Oszejko, Krzysztof
POL R 1823 6,0 36,50 47,00 6 29,0
15 11 CM Walkusz, Miroslaw
POL R 1900 5,5 40,00 51,00 5 32,0
16 15 CM Tyda, Krzysztof
POL R 1746 5,5 40,00 50,50 5 30,5
17 13 I Żełajtys, Jozef
POL R 1789 5,5 37,00 47,50 5 30,0
18 18 I++ Panek, Tadeusz
POL R 1656 5,5 33,00 43,00 5 26,5
19 16 I+ Karczyński, Lech
POL R 1743 5,5 31,50 40,50 5 25,0
20 22 II Pawletko, Szymon
POL R 1525 5,0 36,50 45,00 5 28,0
21 24 Jaszczykowski, Marcin
POL R 1482 5,0 35,00 42,50 5 27,0
22 27 II Malinowski, Szymon
POL R 1328 5,0 34,00 43,50 5 26,0
23 53 Gaszta, Bartłomiej
POL 0 5,0 34,00 43,50 5 24,0
24 21 I Leś, Czesław
POL R 1571 5,0 34,00 43,00 5 28,0
25 35 II Dawid, Zieliński
POL 0 5,0 33,00 42,50 5 26,0
26 33 II Dembicki, Karol
POL R 1165 5,0 33,00 42,00 5 25,0
27 29 II Skrzypczyński, Kacper
POL R 1295 5,0 33,00 41,50 5 26,0
28 36 II Zalewski, Jarosław
POL 0 5,0 32,50 43,50 5 20,0
29 25 Balcerzak, Wojciech
POL R 1446 5,0 32,00 42,00 5 24,0
30 26 II Blawat, Franciszek
POL R 1346 5,0 31,50 41,50 5 25,0
31 30 II Kussowski, Mateusz
POL R 1203 5,0 30,50 39,00 5 24,0
32 32 II Juraszek, Paweł
POL R 1179 5,0 29,00 37,00 5 25,0
33 23 II Tyran, Daniel
POL R 1490 4,5 36,00 47,00 4 26,5
34 17 II Fopke, Gerard
POL R 1678 4,5 34,00 43,50 4 25,0
35 28 II Belczewski, Roman
POL R 1316 4,5 33,50 42,50 4 24,0
36 31 II Skrzypczyński, Dariusz
POL R 1193 4,5 32,50 42,50 4 23,0
37 34 II Gawrylczyk, Filip
POL R 1111 4,5 30,00 39,00 4 23,0
38 38 III Trzebiński, Patryk
POL R 1276 4,0 34,00 43,50 4 23,0
39 46 IV Pawlak, Maciej
POL 0 4,0 31,00 39,00 4 21,0
40 39 III Sławomir, Kussowski
POL 0 4,0 30,50 39,00 3 19,5
41 42 III Garbowska, Sonia
POL 0 4,0 30,00 40,00 4 19,0
42 43 IV Pawlak, Jakub
POL 0 4,0 29,50 37,50 4 19,0
43 40 III Trzebiński, Sylwester
POL 0 4,0 29,00 38,00 4 19,0
44 44 IV Ihenacho, Chidiebere
POL 0 4,0 28,00 36,50 4 18,0
45 47 IV Malek, Jan
POL 0 4,0 28,00 36,00 4 18,0
46 41 III Jagielo, Adolf
POL 0 4,0 28,00 35,50 3 19,5
47 48 IV Kussowski, Jakub
POL 0 4,0 27,00 35,50 4 17,0
48 57 Galant, Tymon
POL 0 4,0 27,00 33,50 4 17,0
49 65 Sztkowska, Zuzanna
POL 0 4,0 19,50 25,50 4 13,0
50 49 IV Chmura, Eryk
POL 0 3,5 30,00 37,50 3 17,0
51 50 IV Neufeld, Michał
POL 0 3,5 25,50 33,00 3 17,0
52 37 II+ Walkusz, Maja
POL 0 3,0 29,00 37,50 3 17,0
53 51 V Ihenacho, Nnamdi
POL 0 3,0 26,50 34,00 3 15,0
54 45 IV Ząbkiewicz, Jan
POL 0 3,0 26,00 34,00 3 14,0
55 52 V Droździk, Bartosz
POL 0 3,0 26,00 33,50 3 14,0
56 62 Sapletta, Zuzanna
POL 0 3,0 25,50 33,00 3 17,0
57 61 Domski, Dariusz
POL 0 3,0 24,00 30,50 3 11,0
58 59 Porębski, Mateusz
POL 0 3,0 22,50 29,50 3 10,0
59 55 Krefta, Jakub
POL 0 3,0 22,00 28,50 2 11,5
60 64 Sapletta, Hanna
POL 0 3,0 19,50 26,00 2 10,0
61 54 Gaszta, Bartosz
POL 0 2,5 25,50 34,00 2 13,0
62 56 Domski, Rafał
POL 0 2,5 25,00 32,50 2 12,5
63 67 Wandtke, Franciszek
POL 0 2,0 23,50 30,00 2 12,0
64 66 Górski, Kuba
POL 0 2,0 23,00 29,50 2 8,0
65 63 Palach, Cezary
POL 0 2,0 21,50 28,50 2 7,0
66 58 Wolański, Szymon
POL 0 2,0 20,50 27,00 1 7,0
67 60 Modzelewski, Paweł
POL 0 1,0 24,50 31,50 1 7,0
68 68 Milka, Gracjan
POL 0 1,0 19,00 25,50 0 5,0

Wyniki – klasyfikacja do lat 8

L.p. M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins
Prog.
1 22 27 II Malinowski, Szymon
POL R 1328 1800 5,0 34,00 43,50 5 26,0
2 38 38 III Trzebiński, Patryk
POL R 1276 1600 4,0 34,00 43,50 4 23,0
3 44 44 IV Ihenacho, Chidiebere
POL 0 1400 4,0 28,00 36,50 4 18,0
4 45 47 IV Malek, Jan
POL 0 1400 4,0 28,00 36,00 4 18,0
5 47 48 IV Kussowski, Jakub
POL 0 1400 4,0 27,00 35,50 4 17,0
6 48 57 Galant, Tymon
POL 0 1000 4,0 27,00 33,50 4 17,0
7 50 49 IV Chmura, Eryk
POL 0 1400 3,5 30,00 37,50 3 17,0
8 53 51 V Ihenacho, Nnamdi
POL 0 1200 3,0 26,50 34,00 3 15,0
9 54 45 IV Ząbkiewicz, Jan
POL 0 1400 3,0 26,00 34,00 3 14,0
10 59 55 Krefta, Jakub
POL 0 1000 3,0 22,00 28,50 2 11,5
11 60 64 Sapletta, Hanna
POL 0 1000 3,0 19,50 26,00 2 10,0
12 62 56 Domski, Rafał
POL 0 1000 2,5 25,00 32,50 2 12,5
13 63 67 Wandtke, Franciszek
POL 0 1000 2,0 23,50 30,00 2 12,0
14 64 66 Górski, Kuba
POL 0 1000 2,0 23,00 29,50 2 8,0
15 65 63 Palach, Cezary
POL 0 1000 2,0 21,50 28,50 2 7,0
16 67 60 Modzelewski, Paweł
POL 0 1000 1,0 24,50 31,50 1 7,0
17 68 68 Milka, Gracjan
POL 0 1000 1,0 19,00 25,50 0 5,0

Wyniki – klasyfikacja do lat 10

L.p. M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins
Prog.
1 26 33 II Dembicki, Karol
POL R 1165 1800 5,0 33,00 42,00 5 25,0
2 27 29 II Skrzypczyński, Kacper
POL R 1295 1800 5,0 33,00 41,50 5 26,0
3 31 30 II Kussowski, Mateusz
POL R 1203 1800 5,0 30,50 39,00 5 24,0
4 39 46 IV Pawlak, Maciej
POL 0 1400 4,0 31,00 39,00 4 21,0
5 41 42 III Garbowska, Sonia
POL 0 1400 4,0 30,00 40,00 4 19,0
6 51 50 IV Neufeld, Michał
POL 0 1400 3,5 25,50 33,00 3 17,0
7 55 52 V Droździk, Bartosz
POL 0 1200 3,0 26,00 33,50 3 14,0
8 56 62 Sapletta, Zuzanna
POL 0 1000 3,0 25,50 33,00 3 17,0
9 57 61 Domski, Dariusz
POL 0 1000 3,0 24,00 30,50 3 11,0
10 58 59 Porębski, Mateusz
POL 0 1000 3,0 22,50 29,50 3 10,0
11 61 54 Gaszta, Bartosz
POL 0 1000 2,5 25,50 34,00 2 13,0
12 66 58 Wolański, Szymon
POL 0 1000 2,0 20,50 27,00 1 7,0

Wyniki – klasyfikacja do lat 12

L.p. M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins
Prog.
1 37 34 II Gawrylczyk, Filip
POL R 1111 1800 4,5 30,00 39,00 4 23,0
2 42 43 IV Pawlak, Jakub
POL 0 1400 4,0 29,50 37,50 4 19,0
3 49 65 Sztkowska, Zuzanna
POL 0 1000 4,0 19,50 25,50 4 13,0
4 52 37 II+ Walkusz, Maja
POL 0 1700 3,0 29,00 37,50 3 17,0

Galeria

Załączniki