Od stycznia tego roku, w Bibliotece Publicznej w Szemudzie, w ramach punktu GO_PRO – Gminnego Ośrodka Programowania działa KLUB KODERA. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i pozwalają na budowanie bardziej skomplikowanych maszyn czy robotów. Młodzi Koderzy mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy z programowania.


Na zajęciach otrzymują „wyzwanie” czyli zadanie do zrealizowania bądź sami projektują
i programują roboty. Uczestnicy tychże warsztatów pracują w małych grupach co pozwala na większą samodzielność i swobodę w konstruowaniu robotów.


Nauka programowania nie należy do łatwych umiejętności, ale może być atrakcyjna o tym przekonujemy się widząc zainteresowanie i zaangażowanie naszych podopiecznych na zajęciach. Uczestnicy coraz lepiej radzą sobie pracując w zespole oraz we wspólnym rozwiązywaniu napotykanych podczas zajęć problemów. Takie warsztaty to również doskonały sposób uczenia się kreatywności, logicznego myślenia czy spędzenia wolnego czasu w pożyteczny sposób. Nas, bibliotekarzy ogromnie cieszy z jaką koncentracją pracują dzieci podczas warsztatów oraz jakie emocje towarzyszą klubowiczom, gdy efekt całej ich pracy jest pozytywny.


Zachęcamy młodzież z klas IV – VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjalistów do uczestnictwa w tychże warsztatach. Klub Kodera działa w każdy poniedziałek w godz. 16:00 – 18:00 w Bibliotece Publicznej w Szemudzie.


Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji
i Cyfryzacji.

Programowanie to świetna zabawa, a więc zapraszamy do robota!

H. Pesta

Załączniki